ZDZ
REKLAMAinkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 lutego 2023, 08:20 komentarzy 2

(Fot. PZŻ.)

Jeszcze niedawno w mundurze biegała po poligonie z karabinem maszynowym (podczas ferii z WOT), a wczoraj, już w piance i na wodzie, zrobiła to, co potrafi najlepiej! Żeglarka z Iławy Agata Barwińska w regatach 5th Portugal Grand Prix rozgrywanych w Vilamoura zajęła 3. miejsce w olimpijskiej klasie ILCA 6. 

Polka po raz kolejny pokazała charakter, wolę walki i dużą odporność psychiczną. Po pierwszych dwóch dniach Agata była druga w klasyfikacji generalnej, po trzecim dniu spadła jednak na czwarte miejsce i wczoraj, ostatniego dnia regat, walczyła o powrót na pozycję medalową. 

Błędy tego dnia popełniały utytułowane zawodniczki, zarówno prowadząca od pierwszego dnia mistrzyni olimpijska z Rio i wielokrotna mistrzyni świata Marit Bouwmeester (Holandia), jak i aktualna mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata Anne-Marie Rindom (Dania). Z zawodniczek walczących o medale bez wpadek pływały wczoraj jedynie Agata Barwińska oraz świetnie dysponowana w Portugalii Pernelle Michon (Francja). Polka w pierwszym wyścigu finiszowała na miejscu 3., w drugim na pozycji 6. i w efekcie wskoczyła na najniższy stopień podium. Drugie miejsce, z dwoma punktami przewagi nad Agatą Barwińską, zajęła Michon, a zwyciężyła Marit Bouwmeester, której nie zaszkodziła nawet wczorajsza dyskwalifikacja za falstart. Druga z Polek, Wiktoria Gołębiowska, sklasyfikowana została na 27 miejscu.

- Po tym, jak podjęłam decyzję o zasileniu szeregów Wojska Polskiego i przejściu wojskowego szkolenia podstawowego, miałam już duży głód pływania, więc bardzo się ucieszyłam, że mogłam w końcu wrócić na łódkę. Bardzo się cieszę z tego podium, bo były to bardzo wymagające regaty - dużo wiatru, duża fala i bardzo mocne rywalki, z którymi niedługo będę rywalizować w mistrzostwach Europy. Był to zatem dobry test i przetarcie przed europejskim czempionatem i mam też nadzieję, że dobry prognostyk. Mistrzostwa Europy już w marcu w Andorze - mówi Agata Barwińska. 

Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną w dniach 12-17 marca. Przypomnijmy, Agata Barwińska z trzech ostatnich mistrzostw Europy wracała z medalami. W 2020 roku w Gdańsku sięgnęła po brąz, rok później w Warnie zdobyła swój pierwszy tytuł mistrzyni Europy w karierze, a kilka miesięcy temu w Hyeres obroniła ten tytuł.  

Gratulacje!

PZŻ/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Tubylec 2 ponad rok temuocena: 100% 

    Brawo Pani Agato. Patriotyzm,hart ducha i mistrzowska klasa-czapki z głów..

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Tygrys 1 ponad rok temuocena: 100% 

    Powiem krótko i węzłowato: Z NIEJ TO KLASA DZIEWUCHA - HEJ!!! nigdy takiej w Ilwie nie było...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4326 sekundy