wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lutego 2023, 18:27 komentarzy 2

Ekipa szczypiornistów Szynaka Meble Jezioraka Iława, zajmująca przed tym meczem 3. lokatę w I-ligowej tabeli, podejmowała dzisiaj przed własną publicznością niżej notowany zespół PGE KPR Gryfino.

12. kolejka I ligi
Szynaka Meble Jeziorak Iława - PGE KPR Gryfino 28:26 (16-12)

Bramki dla Jezioraka zdobywali: Cichocki Karol (9), Cichocki Kacper (7), Dembowski Jan (4), Jakub Jaworski (3), Aleksander Kondracki (3), Minder Jakub (1), Dembowski Patryk (1).

Piłkarze ręczni grali przed własną publicznością. Ekipa Szynaka Meble Jezioraka Iława podejmowała ekipę PGE KPR Gryfino.

Ilość zdjęć 57

Gospodarze świetnie weszli w mecz. Po rewelacyjnych pierwszych minutach w ich wykonaniu prowadzili już 4:1, następnie 8:4. Potem do głosu doszli goście, którzy poprawili swoją grę i mecz się wyrównał. Mimo to do przerwy Jeziorak utrzymał się na prowadzeniu - na tablicy wyników widniał rezultat 16:12.

W drugiej odsłonie sobotniego spotkania gospodarze nie zwolnili tempa. Jeziorak cały czas kontrolował mecz, utrzymując 4-, 5-bramową przewagę nad rywalem. Zawodnicy zespołu z Iławy grali dobrze w obronie i szybko wyprowadzali skuteczne ataki. Dzięki takiej postawie w 45. minucie spotkania prowadzili już 23:16. Później znów straty zaczęli odrabiać goście. W 54. minucie zbliżyli się do Jezioraka na 5 "oczek" (przy stanie 26:21), a chwilę później było już 26:23. Na 2,5 minuty przed końcem spotkania przewaga Jezioraka stopniała do zaledwie 2 punktów! W tej części spotkania w wykonaniu naszych reprezentantów raziła nieskuteczność, a goście punktowali raz za razem. Świetnie też bronił bramkarz przyjezdnych. Natomiast gospodarze się zablokowali. W końcu strzelił Kacper Cichocki, dając swojemu zespołowi, na minutę przed końcem, 3-punktową przewagę. Ostatecznie Jeziorak Iława rozstrzygnął to spotkanie na swoją korzyść 28:26.

Szynaka Meble Jeziorak Iława: Pająk, Kondracki, Malinski, Dembowski J., Jaworski, Kamiński, Krieger, Dobrzański, Załuski, Cichocki Karol, Cichocki Kacper, Dembowski P., Svanberg, Minder, Rasztęborski, Prorok.