ZDZ
REKLAMAAldortax
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 lutego 2023, 14:10 komentarzy 5
Piotr odbiera gratulacje od Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego.

Piotr odbiera gratulacje od Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego. (Fot. KP PSP w Iławie.)

Podniosłe chwile podczas dzisiejszych uroczystości na placu przed siedzibą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. 

Odznaką Komendanta Głównego PSP „Iuvenis Forti” odznaczony został Piotr Kuba.


Niespełna 14-letni druh jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Iławie na początku tego roku uratował życie własnemu tacie. Zachował zimną krew i prowadził resuscytację mężczyzny, u którego nad ranem doszło do nagłego zatrzymania krążenia.


W uznaniu dla takiej godnej naśladowania i zasługującej na wyróżnienie postawy uczeń iławskiej "Jedynki" i członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy iławskiej OSP został dzisiaj (20 lutego) uhonorowany Odznaką Komendanta Głównego PSP „luvenis Forti”. Okazją do wręczenia odznaczenia była zorganizowana dzisiaj w komendzie PSP w Iławie uroczystość oficjalnego przekazania jednostkom straży pożarnej w naszym powiecie trzech wozów ratowniczo-gaśniczych.

- Odznaka „Iuvenis Forti” przyznawana jest młodym ludziom, którzy swoją wzorową postawą przyczynili się do uratowania życia i zdrowia innych osób, wykazując się wiedzą i umiejętnościami, rozsądkiem i odwagą, dzielnością i opanowaniem w sytuacji niebezpiecznej - przybliża Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

Przypomnijmy: 6 stycznia 2023 roku w godzinach porannych Piotr Kuba, druh jednostki OSP w Iławie, uczeń ósmej klasy szkoły podstawowej, zachował zimną krew i prowadził resuscytację krążeniowo-oddechową swojego taty. Dzięki umiejętnościom udzielania pierwszej pomocy, które nabył na szkoleniach w remizie OSP, jego tata żyje.


Tę historię przybliżaliśmy na portalu w artykule dostępnym pod tym linkiem.


Piotrowi oraz jego najbliższym jeszcze raz gratulujemy!

Red. kontakt@infoilawa.pl
Fot. KP PSP w Iławie.

Odwagi, zimnej krwi i umiejętności gratulował chłopcu także Andrzej Śliwka – podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Songoku 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Brawo!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 4 ponad rok temuocena: 71% 

  Większość komentujących idiotów na info Iława powinna wziąć z chłopaka przykład ale teraz jak widać tu ich nie ma bo to za ciężki temat dla nich. Brawo dla bohatera.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ON24 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Wielkie brawa dla chłopaka,:)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Brawo dla młodego Piotra, jest dzielnym człowiekiem. Oby więcej takich młodych a świat będzie lepszy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~brawo 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Brawo dzielny Piotrusiu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3827 sekundy