REKLAMAAldortax
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 lutego 2023, 08:52

(Fot. Internetowe Muzeum Iławy/archiwum.)

Zbliża się termin kolejnej edukacyjnej wyprawy po Iławie. W niedzielę, 26 lutego Michał Młotek i Dariusz Paczkowski zabiorą mieszkańców na spacer po ulicy Królowej Jadwigi. 

Ulica Królowej Jadwigi już raz była bohaterką "Historii jednej ulicy". Uczestnicy spacerów po Iławie odwiedzili ją dokładnie 15 stycznia 2017 roku. Tamta wyprawa połączona była z kwestą na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Co tym razem czeka na miłośników lokalnej historii? 

- W trakcie wędrówki opowiemy o roli, jaką pełniła dawniej ulica Królowej Jadwigi - zapowiada niedzielne spotkanie Michał Młotek. - Spacer będzie też okazją do przybliżenia historii najważniejszych obiektów, które znajdowały się w tej części Iławy - dodaje.

Spacer po ulicy Królowej Jadwigi rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa około jednej godziny. Miejscem zbiórki uczestników wyprawy jest skwer przed Galerią Jeziorak. Wycieczka zakończy się przy przejeździe kolejowym, przy dawnym budynku nadleśnictwa.

- Pamiętajmy, że nasze spacery po Iławie to nie tylko okazja do poznania historii miasta, ale również doskonała forma spędzenia niedzielnego popołudnia na świeżym powietrzu i integracji z mieszkańcami - mówi Dariusz Paczkowski.

Kolejny spacer odbędzie się w marcu. Tym razem miłośnicy Iławy spotkają się na ulicy Jasielskiej.


Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.


IMI/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4064 sekundy