REKLAMAIKEA
REKLAMAPatrz

(Fot. Maciej Rodziewicz.)

W Porcie Śródlądowym w Iławie trwają przygotowania do sezonu turystycznego 2023. Spodziewamy się również w tym roku wielu klientów i turystów odwiedzających najpiękniejszą przystań w zachodniej części Warmii i Mazur. Wzorem lat ubiegłych załoga Portu rozpoczęła przygotowania związane z kalendarzem imprez oraz remontów, które uatrakcyjnią pobyt gości nad Jeziorakiem.

Zamontowanie dodatkowych y-bomów (18 sztuk) wraz z elementami dodatkowymi poprawi jakość i bezpieczeństwo cumowania jednostek, które rezydują lub przypłyną do Portu w Iławie. Na poprawę estetyki portowej bezwzględnie wpłynęło umycie elewacji wszystkich budynków portowych, odświeżono i pomalowano ławki oraz kosze na śmieci, wymieniono części desek oraz znaki żeglugowe na pomostach. Doposażono także pomieszczenie kuchenno – socjalne w sali konferencyjnej służącej do obsługi szkoleń i spotkań odbywających się w Porcie. Wymieniono na nowe pasy transportowe, jak również kasetę sterowniczą portowego żurawia, co poprawi bezpieczeństwo obsługi dźwigu.

Port Iława w liczbach w roku 2022

W roku 2022 dużym zainteresowaniem cieszyło się organizowanie w Porcie przez podmioty prywatne różnego rodzaju szkoleń i spotkań w sali konferencyjnej - podpisano 32 umowy. Na terenie Portu można było wynająć powierzchnię reklamową, tym samym podpisano 6 umów z przedsiębiorcami. Podpisaliśmy także 68 umów rezydenckich z właścicielami jachtów oraz przyjęliśmy 646 jachtów, które zacumowały w Porcie na dobę. W portowych hangarach wynajęliśmy 10 miejsc na zimowanie łodzi żaglowych i motorowych. Z usług naszego dźwigu skorzystało 594 żeglarzy wodujących jachty na Jezioraku.

Wydarzenia portowe w 2022 

Szeroka oferta imprez, spotkań i wydarzeń odbywających się w Porcie Śródlądowym jest już tradycją, wystarczy wymienić chociaż kilka z nich. Sztandarowe spotkania z muzyką żeglarską z cyklu Dnia św. Patryka czy Szant w Porcie nad Jeziorakiem cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów, jak również mieszkańców powiatu iławskiego. W 2022 roku nie brakowało wizyt młodzieży szkolnej i przedszkolnej w zorganizowanych grupach, które skorzystały ze szkoleń iławskiego WOPR-u oraz poznały zasady funkcjonowania Portu. Odbyły się także szkolenia żeglarskie, tj. Żagle – materiały i pomiary, Projekt Nie migaj się od życia  -  szkolenie motorowodne dla osób głuchych czy ekologiczne spotkania z naukowcami z uczelni wyższych. Przy zaangażowaniu lokalnych firm turystycznych (wazka.net) zorganizowaliśmy dwa rejsy dla uchodźców z Ukrainy, w których łącznie udział wzięło blisko 100 osób. Port był współgospodarzem akcji  sprzątania dna Jezioraka oraz wydarzenia „Czyste jeziora i rzeki”. Tradycyjnie już od lat w Porcie odbywają się regaty młodych miłośników żeglarstwa. W ubiegłym roku były to Regaty Pomarańczowe im. Mariana Skubija oraz Regaty Drużynowe Mistrzostwa PSKO.

W sezonie 2022 roku na terenie Portu stacjonowały wszystkie służby dbające o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą: karetka wodna, policja, OSP Iława oraz iławski WOPR. Dzięki bardzo dobrze układającej się współpracy z Państwową Strażą Pożarną regularnie na terenie Portu odbywają się ćwiczenia związane z ratownictwem wodnym.

Certyfikat jakości dla Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej 

Nasza informacja turystyczna, a konkretnie Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej otrzymało w 2022 r. certyfikacje 3 gwiazdek od Polskiej Organizacji Turystycznej, co oznacza, że spełniamy wszelkie warunki do tego, by profesjonalnie informować i obsługiwać turystów odwiedzających powiat iławski.

Marcin Woźniak, Port Śródlądowy w Iławie.

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej (w siedzibie Portu przy ul. Chodkiewicza w Iławie) otrzymało w 2022 r. certyfikację 3 gwiazdek od Polskiej Organizacji Turystycznej, co oznacza, że poziom świadczonych usług jest na wysokim poziomie.

Cennik usług Portu Śródlądowego w Iławie na 2023 r. 

Publikacja Starostwa Powiatowego w Iławie.

REKLAMAskup złomu
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7073 sekundy