REKLAMAzoomi
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 lutego 2023, 10:27 komentarzy 33

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Mieszkanka należącego do ITBS bloku na ul. Skłodowskiej w Iławie zgłosiła zaniepokojenie wycinką, przeprowadzoną na terenie zielonym przylegającym bezpośrednio do tutejszego parkingu. - Po co niszczyć przyrodę? - pyta kobieta. Z komentarza, jakiego nam udzielił prezes ITBS, wynika natomiast, że wycinano jedynie "liczne dzikie zakrzaczenia" i porządkowano zieleń, a wszystko... w celu poprawy bezpieczeństwa, o co w tym miejscu zawnioskowała do zarządcy iławska komenda policji.

To treść zgłoszenia w tej sprawie, jakie otrzymaliśmy od Czytelniczki:

Chciałabym zgłosić moje, nasze - lokatorów ITBS zaniepokojenie dość sporą wycinką krzewów i drzew na ulicy Skłodowskiej-Curie, zaraz za blokiem przy barierkach. W jakim to celu? Po co niszczyć przyrodę? Latem drzewa dawały cień, zimą osłonę od wiatru.... Po co, w jakim celu? Dodam, że to nie były tylko małe drzewka, myślę, że średnica sięgała 50 cm.

Czy wskazaną wycinkę prowadzono na terenie ITBS i na wniosek spółki? Ile wycięto drzew i z jakiej przyczyny? - to pytania, które skierowaliśmy do Iławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Sprawę wyjaśnia prezes miejskiej spółki, Paweł Korobczyc:

W dniu 02.08.2022 roku ITBS ZGL Sp. z o.o. otrzymała pisemną prośbę od Komendy Powiatowej Policji w Iławie o wykonanie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców okolicy ulicy Skłodowskiej. Szczególnie chodziło o teren parkingu za budynkiem 2B. Na nieoświetlonym parkingu dochodziło do uszkodzeń samochodów, kradzieży ich części. Ponadto otrzymywaliśmy liczne zgłoszenia, że miejsce to stało się punktem konsumpcji napojów alkoholowych. 

Jak wymienia szef ITBS, do działań porządkowych należało strzyżenie pielęgnacyjne krzewów, przycięcie gałęzi, redukcja koron drzew, wycięcie resztek pniaków po złamanych drzewach, a także wywóz zalegającego gruzu i śmieci nagromadzonych za budynkiem mieszkalnym przy ul. Skłodowskiej 2B. Ponadto porządkowano teren poprzez "wycinkę licznych dzikich zakrzaczeń". Zadania te, jak podaje Paweł Korobczyc, zrealizowano na przełomie stycznia i lutego tego roku.

Planowane jest jeszcze doświetlenie parkingu. Montażu lamp mieszkańcy mogą spodziewać się w kwietniu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

33Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Wkurzony mieszkaniec 33 ponad rok temuocena: 100% 

  A panu preEsowi już podziękujemy za latarnie, doświetlone parkingu. Po tej wycince to nie dość, że pizga to latarnie walą w okna od samego wieczora. Dziękujemy bardzo, naprawdę polepszyło się jak cholera. Teraz tylko czekać jak znów będzie podwyżka czynszu, bo przecież najpierw zlecono wycinkę, a potem będziemy dopiero latarnie stawiać. Ha ha ha. Brawo ten pan.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ekolog 32 ponad rok temuocena: 100% 

  Teraz powinni lokatorom postawić ekrany dzwiekochłonne, przypominam że tam jest dość spory ruch, drzewa dawały latem naturalną ostoję i osłonę,a za chwilę powstanie pasaż niedaleko i będzie jeszcze większy.... Ręce powinny uschnąć tym co zlecili taką wycinkę i tym co ją wykonali.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stef 31 ponad rok temu

  /

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rubin 30 ponad rok temuocena: 100% 

  taaaaaaaaaaaa jak okradają samochody to winne drzewa co za debilizm

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uwaga! 29 ponad rok temuocena: 93% 

  Nie sprzątajmy terenów zielonych późną jesienią i zimą, bo możemy wtedy obudzić jeże.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~H 28 ponad rok temuocena: 95% 

  Mój Boże, zlecić wycinkę, po to żeby pobliskie latarnie świeciły w okna. Po czym doświetlic parking. Komedia i strata pieniedzy lokatorów. Lepiej niech drzwi do klatek schodowych wymienia, bo ciepło ucieka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zły 27 ponad rok temuocena: 90% 

  .... A wystarczyło doświetlic parking.... Najpierw wycinka a teraz doswietlenie. Absurd goni absurd. Bravo dla prezesa i dla osób niekompetentnych, którzy wycinali drzewo za drzewem. Zdrowe, duże drzewa , nie połamane. Łamane były w trakcie i potem wycinane. Żenada.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~www 26 ponad rok temuocena: 85% 

  Każde drzewo w mieście na wagę złota. Jak można bezmyślnie wyciąć wszystko.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~!!! 25 ponad rok temuocena: 79% 

  Dlaczego w Iławie jest tak koszmarnie brudno? Wszędzie śmieci... puste butelki, puszki, pety, zarośnięte trawniki, niezgrabione liście od jesieni!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gosia 24 ponad rok temuocena: 86% 

  To niech ludzie o sobie sprzątają a nie rzucają jak świnie byle gdzie i co popadnie. Proste.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 23 ponad rok temuocena: 0% 

  Bo ludzi do pracy pozwalniali zostali sami umysłowi niezdolni do pracy fizycznej oszczędzający na swoje pensje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czorek 22 ponad rok temuocena: 55% 

  wycięto kilka krzaków i jest problem ale że mieszkańcy (palący) rzucają z balkonu śmieci, niedopałki papierosów to już nikt nie zauważył :( . nie oceniajcie tych co chcą robić porządek tylko sami się ogarnijcie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 21 ponad rok temuocena: 95% 

  Porządek? Ludzie, którzy palą i wyrzucają są dorośli to chyba o kulturę, raczej chodzi.... A drzewa minimum 10 lat zanim odrosną . Pogratulować toku myślenia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~drzewo to nie twój wróg... 20 ponad rok temuocena: 61% 

  Łapy precz od miejskich drzew. I wszystkich innych także. A ty sioku tam niżej, zamknij swoją tradycyjną głupią i chamską jadaczkę. Wyjdź do lasu za Podleśnym i szukaj ukrywających się pod krzakami swoich mitycznych ormowców. Będzie ci łatwiej ponieważ znaczna część chrustu została już jesienią wyzbierana przez potrzebujących. Za drobne ok. 400 zł od dużego worka na śmiecie do kieszeni tzw. leśników.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ale tam ormowców ni ma 19 ponad rok temuocena: 45% 

  ale tam już całe połacie łobuzy wyrżnęli w pień i ormowcy nie mają się gdzie kryć

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 18 ponad rok temuocena: 83% 

  Należało by jeszcze wyciąć dzikie zakrzaczenia przy alejce nad Dużym Jeziorakiem bo jeziora już nie widać tylko koszmarny widok na zalegające tam butelki, puszki i inne śmieci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bezpartyjny i wolny nadal 17 ponad rok temuocena: 38% 

  ja tylko zwrócił uwagę , że nie podlegam , żednym PAMIĘTAJMY , ZRÓBMY , Jak chcecie to pamiętajcie , ale mnie waszego pamiętania nie wciskajcie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ z dołu już zaczyna bredzić... 16 ponad rok temuocena: 69% 

  Nie musisz pamiętać... Ale dlaczego musisz od razu pamiętać o popisywaniu się swoją tradycyjną arogancją i zwyczajową głupotą? I co ma jakaś twoja rzekoma bezpartyjność do sprawy zalegających śmieci? Masz jakieś wrzody lub wysypkę na mózgu? Gdy np. w barze wybierasz kapuśniak albo zacierki, to też kierujesz się swą partyjnością albo rzekomą bez...?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a ja pamiętać nie muszę 15 ponad rok temuocena: 50% 

  nie wiem co to za jakiś nawyk PAMIĘTAJMY ,,, pamiętaj jak chcesz , ale innym kierunków myślenia , czy pamiętania nie wskazuj . Jako bezpartyjny jestem odporny na wszelkie wytyczne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~będzie problem 14 ponad rok temuocena: 73% 

  Ale po wycięciu tej kurtyny ukażą się w pełnej krasie dodatkowe zwały zalegających pod nią śmieci. I pamiętajmy, że wszystkie one są dowodem na swoistą "kulturę" współmieszkańców naszego miasta. Naszych letnich gości częściowo także. Ale z kolei oni mogą iść za przykładem miejscowych brudasów i niechlujów (nie kojarzyć od razu z innym popularnym "słówkiem...).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~takaPrawda 13 ponad rok temuocena: 31% 

  mieszkanka niech się lepiej za robotę weźmie,bo już prawie 13 a obiadu nie ma !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ki 12 ponad rok temuocena: 86% 

  o, komucho=ormowiec 666-ty sie obudził, zaraz zamkna komentarze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gienia 11 ponad rok temuocena: 89% 

  Uuuu widzę, że ktoś z zarządu itbs-u się odezwał...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~toć to siok 10 ponad rok temuocena: 25% 

  drzewa wycinać ? toć grzech niewybaczalny ! jak ekolog 35-ty się o tym dowie to da popalić wszystkim rębaczom po proletariacku , że zapomną kim są . hej .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ki 9 ponad rok temuocena: 100% 

  A spożywanie alkoholu przy placyku do nauki jazdy za Duetem jest ok? Nikt nawet butelek nie sprząta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~biedronkowy śmietnik 8 ponad rok temuocena: 93% 

  Proszę zobaczyć jakie stosy śmieci i butelek po tzw. małpkach zalegają pod krzaczkami oddzielającymi trawnik przy ul. Skłodowskiej od chodnika biegnącego tuż przy ścianie tamtejszej Biedronki. Widać że chodnik, dyskretnie przysłonięty parkanikiem, jest intensywnie ekploatowany przez zawsze spragnionych, będących w tzw. nagłej potrzebie. Ciekawe kto jest "gospodarzem" tego śmietnika? Ale niezależnie od tego, to właśnie Biedronka będąca jedynym beneficjentem bardzo pokaźnych zysków z naglących potrzeb alkoholików, mogłaby jednak zadbać o wygląd terenu przylegającego wprost do swej ściany. Chyba że kierowniczce (kierownikowi?) tego "magazynu z mydłem i powidłem" bardzo zależy na tej swoistej antyreklamie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pio 7 ponad rok temuocena: 54% 

  Śmieci rzeczywiście zostały uprzątnięte ....nie ma co .Wycinka i prace bez jakiejkolwiek kontroli.Spożywanie alkoholu ??? Kiedy niby miało to miejsce ?Na ten moment jest jeszcze większy syf niż był niestety.Dziękujemy .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aza 6 ponad rok temuocena: 92% 

  Śmieci to dopiero się wyłoniły... Ciekawe jak długo będzie ten syf.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek NW 5 ponad rok temuocena: 11% 

  Pio do drewutni

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iwona 4 ponad rok temuocena: 63% 

  Wygląda to na dość radykalną wycinkę a nie uporządkowanie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xssdfdd 3 ponad rok temuocena: 71% 

  Policja i prokuratura rejonowa w Iławie niech pociągną do odpowiedzialności twórców dziury w asfalcie, czyli tzw. ronda na obwodnicy. Pozostawienie tak rozkopanego asfaltu to umyślne sprowadzenie niebezpieczeństwa w ruchu lądowym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zbychu G. 2 ponad rok temuocena: 50% 

  Przeciez tam beda galerie stawiac

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bg 1 ponad rok temuocena: 58% 

  super, przydałoby się nowe pepco

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4268 sekundy