REKLAMANieruchomości
REKLAMAsuknie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 lutego 2023, 09:43 komentarzy 5

(Fot. Info Iława.)

Tragedia rozegrała się pod Iławą. Mężczyzna, który ucierpiał w wyniku pożaru przyczepy kempingowej, doznał ciężkich poparzeń; walczy o życie.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Pięć zastępów straży pożarnej wyjechało do Tynwałdu w gminie Iława, gdzie stanęła w ogniu przyczepa kempingowa. W środku znajdował się mężczyzna w wieku około 70 lat.

Mężczyzna leżał tuż przy płonącej przyczepie, odciągnęli go świadkowie. Niestety poszkodowany nie uniknął obrażeń. Doznał głębokich poparzeń I i II stopnia praktycznie całego ciała.


Poszkodowanemu pomocy medycznej udzielał na miejscu zdarzenia zespół ratownictwa medycznego. Nadal toczy się walka o życie mężczyzny, który został już przetransportowany do szpitala.


Z informacji z miejsca zdarzenia wynika, że najprawdopodobniej spał on w przyczepie.

Pojazd, wewnątrz którego znajdowały się dwie, objęte pożarem butle z gazem, spłonął doszczętnie. Na miejscu trwa interwencja służb i wyjaśnianie wszelkich okoliczności i przyczyny tej tragedii.

AKTUALIZACJA

Więcej szczegółów na temat dramatycznego pożaru przekazał nam jeden ze świadków, Rafał Ćwiklak, pracownik Gminnej Spółki Komunalnej, który akurat prowadził prace konserwacyjne w odległości około 200 metrów od miejsca, w którym wybuchł pożar. Mężczyzna jest od około 20 lat związany z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Iławie. Natychmiast ruszył w kierunku objętej pożarem przyczepy.

- Usłyszałem dwa wybuchy (były to najprawdopodobniej butle z gazem znajdujące się wewnątrz - przyp.red.), a sama przyczepa była już objęta wysokim słupem ognia. Wraz z drugim świadkiem, mężczyzną, który przejeżdżał obok i zatrzymał się, aby udzielić pomocy, podbiegliśmy do przyczepy i tuż przed samym wejściem znaleźliśmy ciężko poparzonego mężczyznę. Odciągnęliśmy go w bezpieczne miejsce - relacjonuje Rafał Ćwiklak, który na miejscu podjął też pierwsze czynności gaśnicze. - To była automatyczna reakcja. Jako strażak ochotnik po prostu musiałem zareagować - dodaje.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

Tragedia w Tynwałdzie. Mężczyzna został poważnie poparzony w pożarze przyczepy kempingowej.

Ilość zdjęć 17

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
REKLAMABetiko

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~78962826 5 9 miesięcy temuocena: 0% 

  I kto mi szlugi kupywal będzie:(

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kamil 4 9 miesięcy temu

  Szkoda Madeja ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kacper 3 9 miesięcy temu

  żebyś wiedział

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 2 9 miesięcy temuocena: 90% 

  Gratulacje Panie Rafale oraz ,, nieznany Aniele” Wasza odwaga i chęć niesienia pomocy jest godna podziwu oraz wielkiego uznania ! JESTEŚCIE WIELCY MAM NADZIEJE ŻE ZOSTANIECIE DOCENIENI PRZEZ OKOLICZNE WŁADZE !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IK 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Brawo Panie Rafale! I dla tego przypadkowego przejeżdżającego - zawsze podziwiam osoby które bezinteresownie ratują, często narażając własne zdrowie i życie. Często się mówi, że to normalne i oczywiste, ale ile z nas miałoby w sobie taką odwagę?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMADom seniora
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACh2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5519 sekundy