REKLAMAAldortax
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 lutego 2023, 12:04

(Fot. materiały Kurzej Góry.)

Dzień Kobiet w iście francuskim klimacie w "Akacjowej" - nowej restauracji na Kurzej Górze w Kurzętniku, to nie tylko wykwintna kulinarna uczta, ale także muzyczna podróż po romantycznych i inspirujących uliczkach Paryża. Doskonałe połączenie smaków i francuskiej muzyki sprawią, że tego dnia przeniesiemy się w niezapomniane klimaty, które na długo będą rozpalały wyobraźnię i zmysły.

Mamy dla Was zaproszenie na kolację dla dwóch osób, zapraszamy do udziału w zabawie!

"AKACJOWA" - TRZY PIĘTRA SMAKU. SPĘDŹ TU "PARYSKI DZIEŃ KOBIET"

Szef kuchni w "Akacjowej", Patryk Wiśniewski, przygotował specjalnie na zbliżający się Dzień Kobiet znakomite menu oparte na topowych daniach kuchni francuskiej. Wśród propozycji znajdziemy między innymi mule czy foie gras, klasyczne francuskie zupy, czy słynnego pieczonego halibuta… Palce lizać!

O oprawę muzyczną zadba nieoceniony duet Wiesław Prządka i Chris Schittulli, a od 22:00 na parkiet zaprosi Was DJ.

Wszystko to już 11 marca w nowej trzypoziomowej Restauracji Akacjowej, otwartej na Kurzej Górze w Kurzętniku.

Szczegóły 

Data:
–  11.03.2023.

Godziny: 
– 19:00 – 02:00.

Miejsce: 
– Restauracja Akacjowa na Kurzej Górze w Kurzętniku.

Cena:
–  200 zł/ os.

W cenie: 
– kolacja z czterech dań,
– welcome drink,
– muzyka na żywo/największe hity muzyki francuskiej i filmowej,
– noc z DJ-em (22:00 – 02:00).

MENU

Przystawka /do wyboru/:
– Foie Gras,
– Mule.

Zupa /do wyboru/:
– Bouillabaisse,
– Soupe à l’oignon.

Danie główne /do wyboru/:
– Boeuf Bourguignon,
– Flétan au beurre.

Deser /do wyboru/:
– Millefeuille,
– Clafoutis z czereśniami.

O artystach

Wiesław Prządka

Absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu Henryka Krzemińskiego. Jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów, kompozytor, aranżer. Laureat I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Paryżu.

Sam zwykł mawiać, że urodził się po to, aby grać na akordeonie.

Zakochany w muzyce francuskiej artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango. Ta muzyka doprowadziła go do kolejnego odkrycia – bandoneonu, instrumentu charakterystycznego dla tanga. Jak dotąd jest jedynym polskim bandoneonistą koncertującym na bandoneonie diatonicznym. Grając tango, a szczególnie muzykę dziś bardzo popularnego Astora Piazzolli, współpracował m.in. z Waldemarem Malickim, Trio REVIRADO, Tango Bridge, New Tango Bridge, międzynarodowym zespołem Distango, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Kameralną BALTIC NEOPOLIS oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie występował w przedstawieniu „Tango Piazzolla”.

Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach całej Europy, a także w Stanach Zjednoczonych.

Chris Schittulli

Wokalista francuski, tłumacz, ambasador francuskiej piosenki w Polsce i polskiej piosenki po francusku.

Francuz o włoskich korzeniach pochodzący z Grenoble. Dla swojej żony Polki przeprowadził się z Francji do Warszawy, gdzie obecnie mieszka i rozwija swoją karierę muzyczną.

Muzyczny samouk o niepowtarzalnej scenicznej charyzmie i wyjątkowym głosie. Muzyka towarzyszyła mu od dziecka, ale dopiero w wieku 17 lat Chris rozpoczyna naukę śpiewu. Prowadzili go m.in. światowej sławy baryton Mark Pancek oraz Thierry Peala, uznany wokalista jazzowy. Przygoda z bel canto pozwoliła mu na tworzenie muzyki pełnej ekspresji, uczuć i emocji. Chris z łatwością porusza się w szerokim repertuarze gatunków pop, jazz, rock, pop-opera, piosenki autorskiej czy poezji śpiewanej.

PODWÓJNE ZAPROSZENIE NA "PARYSKI DZIEŃ KOBIET" DLA CZYTELNIKÓW PORTALU WWW.INFOILAWA.PL

Dzięki uprzejmości "Akacjowej" możemy Wam przekazać jedno podwójne zaproszenie na "Paryski Dzień Kobiet", organizowany tutaj w sobotę, 11 marca.

Aby wziąć udział w losowaniu:

  • - na swojej ścianie na Facebooku publicznie udostępnij konkursowy post (link do niego tutaj) ORAZ
  • - w komentarzu pod konkursowym postem wpisz lub oznacz osobę, którą zaprosisz na tę wykwintną francuską kolację.

F

Wyniki podamy w Dzień Kobiet - 8 marca. Tymczasem zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

AKTUALIZACJA

Miło nam ogłosić wyniki zabawy. Na cudowny wieczór w Restauracji "Akacjowej" na Kurzej Górze, z pyszną francuską kolacją i nastrojową francuską muzyką na żywo, zapraszamy...

Joannę Jankowską

wraz z osobą towarzyszącą! Voucher będzie na Was czekał na miejscu w dniu imprezy (11 marca), wystarczy zapytać obsługę (prosimy zabrać ze sobą dowód tożsamości). Życzymy miłej zabawy! A wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zainteresowanie i życzymy więcej szczęścia przy kolejnej okazji!


Więcej na https://kurzagora.pl/.


Artykuł sponsorowany.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea
Artykuł załadowany: 0.3883 sekundy