REKLAMAOrange
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 marca 2023, 11:27 komentarzy 1
Agata Topolewska podczas WOŚP-owych warsztatów w Galerii Jeziorak.

Agata Topolewska podczas WOŚP-owych warsztatów w Galerii Jeziorak. (Fot. Archiwum własne.)

Galeria Jeziorak we współpracy z Agatą Topolewską przygotowała na piętrze galerii specjalny lokal, w którym będą odbywały się cyklicznie warsztaty, wystawy czy też minikoncerty muzyczne. 

- W ramach dalszej współpracy z p. Agatą Topolewską, dla klientów galerii oraz mieszkańców naszego miasta przygotowaliśmy stałe miejsce, w którym będą odbywały się wydarzenia artystyczne – mówi Małgorzata Frysny – dyrektor galerii. - To miejsce nazwaliśmy "Artystycznym Zakątkiem" Galerii Jeziorak. W tym miejscu każdy będzie mógł podziwiać prace malarskie o różnej tematyce, spotkać się z artystami, posłuchać muzyki na żywo oraz wziąć udział w warsztatach malarskich czy też rękodzielniczych.

f


Pierwsze warsztaty malarskie, pod okiem Agaty Topolewskiej, odbędą się 4 marca w godzinach 12:00 – 15:00. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy pod numerem telefonu 502  141  343. Następnie w cyklu sobotnich warsztatów artystycznych (11, 12 oraz 25 marca odbędą się warsztaty tkania, szycia i dziergania pod nazwą „Wiosenna Mandala Pokoju”. 

Ogólną tematyką warsztatów malarskich będzie wiosenna fauna i flora – mówi Agata Topolewska.


- Już nie mogę się doczekać wspólnego malowania. Bardzo lubię, jak mieszkańcy włączają się do działań plastycznych, które inicjuję - przyznaje artystka. - Zawsze jest ciekawie i wesoło. To już tradycja, że we wnętrzu Galerii Jeziorak organizuję wystawy, konkursy i malowanie na żywo. W najbliższą sobotę, 4 marca zapraszam do malowania ze mną obrazu. Jak zawsze, zrobię zaczyn, czyli rozmaluję, nadam kierunek i niech się dzieje! Obraz malowany wspólnie z Wami - klientami, mieszkańcami, pozostanie we wnętrzu galerii, przypominając, że klienci nie tylko robią tu zakupy, ale także współtworzą to miejsce. 

Cieszę się, że mam coraz szersze grono odbiorców, którzy coraz śmielej biorą udział w plastycznych zabawach. Zapraszam także do oglądania i zakupu obrazów tam umieszczonych. Wkrótce zmiana ekspozycji i wernisaż. 

Dobrze, że Galeria Jeziorak jest otwarta na artystyczne działania. Dzięki temu największe centrum handlowe w naszym mieście jest także przestrzenią kultury i sztuki.

Zwracajcie uwagę na informacje umieszczone na plakatach tuż przy "Artystycznym Zakątku". Przed nami wiosenne warsztaty rozwoju, warsztaty z tkania, szycia i dziergania.

Pamiętacie zeszłoroczne zaangażowanie mieszkańców podczas "Wiosennej Mandali Pokoju"? W warsztatach wzięły udział dzieci ze szkół i przedszkoli, młodzież, osoby niepełnosprawne, seniorzy, sąsiedzi, rodziny wielopokoleniowe… Łącznie około 1 000 osób. Z prac warsztatowych powstała mandala o średnicy 7 metrów. Oto nadchodzi druga edycja tej akcji. Zapisy ruszają. Pierwsze warsztaty już w sobotę, 11 marca o godzinie 12.00.  Mandala, powiększona o Wasze nowe prace, które powstaną na warsztatach, zostanie wyeksponowana we wnętrzu Galerii Jeziorak.

Ten lokal na piętrze Galerii Jeziorak będzie tętnił artystycznym życiem.

REKLAMATom-bet
REKLAMAJysk

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Iwona 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

    Wspaniały pomysł, tylko pora obiadowa akurat, może robić trochę później?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMALuxbud
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3524 sekundy