REKLAMAAldortax
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 marca 2023, 11:23 komentarzy 3

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Kliknęła w link przesłany jej przez oszusta i za pośrednictwem podanej strony przekazała pełne dane logowania do swojego konta w banku. W ten sposób mieszkanka gminy Iława straciła 8 tysięcy złotych. Policja apeluje do mieszkańców o wzmożoną czujność w tego typu sytuacjach!

Nie klikajmy bez zastanowienia w nieznane linki! Zachowajmy ostrożność po otrzymaniu linków z przekierowaniem do witryn internetowych, szczególnie jeżeli przenoszą nas one do stron logowania do kont bankowych, portali społecznościowych, czy aukcyjnych. Oszust nie śpi, więc i Ty zachowaj czujność! 

Pomimo licznych apeli do iławskiej komendy ciągle zgłaszają się osoby, które padły ofiarą oszustwa. Tym razem padło na mieszkankę gminy Iława. Jak doszło do wyłudzenia pieniędzy na jej szkodę, podaje st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie:

Kobieta na jednym ze znanych portali sprzedażowych wystawiła na sprzedaż przedmiot. Po pewnym czasie skontaktował się z nią potencjalny kupiec. Jakiś czas później kobieta otrzymała wiadomość z linkiem, z której wynikało, że otrzymała już środki za wystawiony na sprzedaż przedmiot. Nieświadoma zagrożenia weszła w link, który przekierował ją na stronę jej banku. Mieszkanka gminy Iława wprowadziła pełne dane logowania, co dało oszustom dostęp do jej konta. Następnie sprawcy dokonali wypłaty co najmniej 8 000 złotych.

 • Apelujemy o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci!
 • Nie klikajmy bez zastanowienia w nieznane linki! 
 • Zachowajmy ostrożność po otrzymaniu linka z przekierowaniem do innej witryny internetowej, szczególnie jeżeli przenosi ona nas do stron logowań do kont bankowych, portali społecznościowych czy aukcyjnych. 
 • Nie udostępniajmy swoich poufnych danych, m.in. pełnego numeru PESEL, numeru karty płatniczej, czy kodu CVV. 
 • Należy również zweryfikować nadawcę otrzymanej wiadomości. W tym celu można przeanalizować adres strony. Często są one tworzone przez oszustów i do złudzenia przypominają istniejące legalne witryny. Różnić się mogą jednak jedną literą, kropką czy podkreślnikiem.
 • Pamiętajmy, że zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym to my sami w pierwszej kolejności musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych danych osobowych oraz finansów!

f

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~PO -PIS 3 12 miesięcy temu

  MOZE PANI SENATOR LIDIA STAROŃ WNIESIE PROPOZYCJE USTAWY NA OSZUSTOW I ZLODZIEI I OTWORZY GĘBĘ BEZ WSTRZYMANIA BP TO NIE CZASY NA MIROSZOWĄ I HENNELOWĄ.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 2 12 miesięcy temu

  Ludzie obudźcie się z letargu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 1 12 miesięcy temuocena: 100% 

  Dzisiaj łatwiej ludzi okradać niż kiedyś, niestety

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3873 sekundy