REKLAMARafał Ryszczuk
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 marca 2023, 19:58 komentarzy 12
Od lewej: Marcin Zając, Magdalena Kowalkowska, Ewa Śmigielska i Danuta Rytel - czyli IGA, Iławska Grupa Aktorska. Tym razem wystąpi z nimi także Wiesław Zawadzki.

Od lewej: Marcin Zając, Magdalena Kowalkowska, Ewa Śmigielska i Danuta Rytel - czyli IGA, Iławska Grupa Aktorska. Tym razem wystąpi z nimi także Wiesław Zawadzki. (Fot. archiwum grupy.)

- To przedstawienie chcielibyśmy przygotować we współpracy z iławianami - mówią o swojej nowej, zaplanowanej na maj premierze członkowie IGI - Iławskiej Grupy Aktorskiej. 

Chętnie przyjmą na sceniczne wypożyczenie stroje, akcesoria, dekoracje, a nawet meble - pochodzące albo stylizowane na lata 20., bo to właśnie w tej dekadzie XX wieku będzie osadzony ich najnowszy spektakl.

Roboczy tytuł - "Wilsonowie".

Przedstawienie - tradycyjnie oparte na autorskim scenariuszu grupy - tym razem przeniesie widza do świata rodzinnych perypetii pewnej angielskiej rodziny... Całość osadzona jest w latach 20-tych, a fabułę utkano wokół wątku pisanego przez umierającego ojca testamentu. Gdy rodzina spotyka się przy łożu śmierci nestora rodu, na jaw wychodzi pewna długo skrywana tajemnica... Zaskoczy wszystkich! W tym spektaklu sprawy ostateczne przeplatać się będą z farsą, a komedia z refleksją.

Na scenie zobaczymy stały skład IGI: Ewę Śmigielską, Danutę Rytel, Magdalenę Kowalkowską i Marcina Zająca, po raz pierwszy z grupą wystąpi też Wiesław Zawadzki z Rakowic, znany z działalności w kabarecie Zgrana paka.

Tym razem swój udział w tworzeniu przedstawienia mogą mieć także sami widzowie. Chodzi dokładniej o kostiumy i scenografię.

- Po raz pierwszy sięgamy do lat 20-tych, a że jesteśmy grupą amatorską, nie jest nam łatwo pozyskać wszystkie stroje czy rekwizyty - wyjaśniają członkowie IGI. - Jeśli zatem ktoś posiada stroje, dodatki, meble albo dekoracje z epoki, albo stylizowane na lata 20. i mógłby je nam wypożyczyć, będziemy ogromnie wdzięczni! - dodają.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Iławską Grupą Aktorską - na przykład za pośrednictwem Facebooka. Honorowe miejsce na widowni zaplanowanej na 15 maja premiery - gwarantowane!

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAprofi

12Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Kleofas 12 6 miesięcy temuocena: 33% 

  Fajny pomysł z tymi rekwizytami i niestety wysyp komentarzy frustratów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jeremy 11 6 miesięcy temu

  Nie chodzi o frustracje, tylko o odpowiednie planowanie. Moim zdaniem na etapie pisania scenariusza pisarz powinien zastanowić się, czy jest w stanie oddać klimat sztuki, czy grupa będzie w stanie zadbać o scenerię.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do lalalali 10 6 miesięcy temuocena: 100% 

  alfons kleofas mi tego kija wtyknął .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kunegunda 9 6 miesięcy temuocena: 67% 

  a nieś niesfrustrowany , nikt chyba ci nie zabrania . A kto cię upoważnił do oceniania innych jako frustratów ? Pokaz jakie masz kwalifikacje do wystawiania takich ocen .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jerzy 8 6 miesięcy temuocena: 22% 

  Brawo IGA , czekamy !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~............. 7 6 miesięcy temuocena: 78% 

  no to czekajcie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jurek 6 6 miesięcy temuocena: 63% 

  a ja ani nie czekam , ani braw nie biję

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jeremy 5 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Żadna to współpraca z ilawianami, skoro chodzi o wypożyczenie za darmo swoich narzędzi. Nazwałbym to nieco mniej ładnie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 4 6 miesięcy temuocena: 78% 

  A może by tak przedstawiać nasze realia, te których nie chcemy widzieć choć dzieją się wokół nas na codzień ale tolerujemy chore układy, szkodzące nam zachowania, brak poszanowania samego siebie i innych, bo wydaje nam się, że tego od nas oczekują, pracodawca, znajomi lub bliscy, że tak musimy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jeremy 3 6 miesięcy temu

  Byłaby z tego piękna czarna komedia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Ahoja 2 6 miesięcy temuocena: 83% 

  a ile za taki scenariusz IGA płaci ? bo za friko to niech IGA sama pisze .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ahoj 1 6 miesięcy temuocena: 38% 

  To proszę napisać scenariusz, może kogoś to zainteresuje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.627 sekundy