REKLAMAAldortax
REKLAMABetiko

(Fot. materiały policji.)

W ostatnich dniach na skrzynki e-mailowe rozsyłana jest wiadomość pochodząca rzekomo od policji, informująca o wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego w Polsce. 

Informujemy, że policja nie jest autorem tych wiadomości, a ich celem może być próba wywołania niepokoju lub strachu, a także może to być wstępem do kolejnych przestępczych działań.


W ostatnich dniach obserwujemy kolejne próby podszywania się pod policję. Do wielu osób rozsyłana jest wiadomość e-mailowa pochodząca rzekomo od policji, z treści której możemy dowiedzieć się o istniejącym wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego na terenie Polski.Na uwagę zwraca nazwa adresu mailowego, z jakiego wysyłane są te wiadomości: „kryminalny@p0licja.com”. Zwracamy uwagę na celowe użycie cyfry 0 w nazwie policja. Informujemy, że policja nie jest autorem tych wiadomości. Mimo że część z informacji zawartych w mailu jest słuszna, to jej celem może być wywołanie niepokoju lub strachu.

Informujemy, że policjanci nie komunikują się w taki sposób z obywatelami! Prosimy o zachowanie czujności i ostrożność.

Prosimy też o przekazywanie wszystkich podejrzanych wiadomości do CERT Polska przez formularz: Zgłoś incydent.

CBZC/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3546 sekundy