REKLAMApup
REKLAMAsuknie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 marca 2023, 22:16 komentarzy 6
Stanisław Kasprzak odbiera gratulacje.

Stanisław Kasprzak odbiera gratulacje. (Fot. Info Iława.)

Iławskie regaty "O Błękitną Wstęgę Jezioraka", rozgrywane na wodach najdłuższego jeziora w Polsce już od 50 lat, zostały laureatem "Błękitnego Spinakera", najbardziej prestiżowej nagrody przyznawanej przez Polski Związek Żeglarski.

Nagrodę, przyznaną imprezie w kategorii "śródlądowe regaty roku", wręczył podczas poniedziałkowej miejskiej gali sportu Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.

- Miło widzieć, że Iława stoi nie tylko sportem, ale przede wszystkim żeglarstwem. Tak wspaniały akwen jak Jeziorak i tak wspaniałe żeglarskie tradycje zobowiązują i inspirują. Wielkie gratulacje dla organizatorów "Błękitnej Wstęgi" - mówił w Iławie szef PZŻ.

Jak podkreślił, "Błękitny Spinaker" to najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Polski Związek Żeglarski m.in. organizatorom imprez żeglarskich.

Laury trafiły na ręce burmistrza Dawida Kopaczewskiego i dyrektora ICSTiR Wojciecha Żmudzińskiego, a w sposób szczególny został uhonorowany Stanisław Kasprzak, właściciel goszczącej żeglarzy tawerny i mariny "Pod Omegą", wieloletni gospodarz i współorganizator "Błękitnej Wstęgi".


O regatach "O Błękitną Wstęgę Jezioraka"

Kultowa, ogólnopolska impreza żeglarska, rozgrywana od 50 lat na jeziorze Jeziorak. Jedna z najstarszych imprez żeglarskich na Warmii i Mazurach, kawał pięknej żeglarskiej historii zmagań na wodach najdłuższego jeziora w Polsce. To znajomości i przyjaźnie na całe życie. To 3, a nawet 4 pokolenia żeglarzy biorących udział w tym wydarzeniu. To zarówno sport, jak i rekreacja. To cudowny festiwal białych żagli na Jezioraku. "Błękitna Wstęga Jezioraka" to zdecydowanie rywalizacja, ale o charakterze bardzo rodzinnym, gdzie wynik jest równie ważny jak spotkania braci żeglarskiej, rozkochanej w urokliwych zatokach Jezioraka. Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAskup złomu
REKLAMABetiko

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~John9 6 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Gratulacje P. Stanisławie,jest ok

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jerzy 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Brawo Staszek Kasprzak!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~k.k 4 9 miesięcy temuocena: 67% 

  Czytajcie te zdanie - "Miło widzieć, że Iława stoi, nie tylko sportem, ale przede wszystkim żeglarstwem" Wniosek: czyżby żeglarstwo nie było sportem???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adaś 3 9 miesięcy temu

  To coś więcej niż sport

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 2 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Wielkie gratulacje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ŻEGLARZ 1 9 miesięcy temuocena: 92% 

  GRATULACJE i TRZYMAC TAK DLAEJ.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMADom seniora
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACh2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4051 sekundy