REKLAMAAldortax
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 marca 2023, 09:34 komentarzy 8

(Fot. archiwum organizatora.)

19. Rajd Papieski - rowerzyści i kajakarze w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

W niedzielę, 26 marca 2023 roku rowerzyści i kajakarze pod patronatem Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego ze wsparciem Koła Gospodyń Wiejskich z Tynwałdu rozpoczną sezon turystyczny w powiecie iławskim.


Na szlaku Iława - Gizerek - Iława organizatorzy w tym roku przygotowali dwie trasy rowerowe i kajakową.


Grupa maxi

Spod iławskiego amfiteatru przy Bulwarze Jana Pawła II o godzinie 9:37 na dystansie 80-kilometrów, w tempie 20 km/h, wystartuje grupa maxi. Przemierzy ona trasę wiodącą przez Gardzień, Siemiany, Jerzwałd, Dobrzyki, Zalewo, Boreczno i Makowo. Po pokonaniu 67 km rowerzyści ok. godziny 13:30 dotrą do Gizerka. 

Liderem tej grupy będzie Krzysztof Zakreta, który na rowerze m.in. dotarł do Watykanu i spotkał się tam z papieżem Janem Pawłem II, dotarł do 7 europejskich Iław, 3 iławskich miast partnerskich, przeszedł polskie Wybrzeże. Na trasie przejazdu lider grupy tradycyjnie wysłucha opowieści o Waszym i opowie o swoim spotkaniu z papieżem świętym Janem Pawłem II.

Grupa kajakowa

Z hangarów nad rzeką Iławką, przy ul. Jagiellończyka 20, również o godzinie 9:37 11-kilometrowym szlakiem wodnym, w tempie 3 km/h popłynie grupa kajakarzy. Przemierzy ona szlak obok dzikiej plaży, wysp Wielkiej Żuławy i Miłości, Szałkowa do Gizerka. W Gizerku kajakarze pojawią się ok. godziny 13:15, kajaki załadują na przyczepę i po zakończeniu rajdu wracają busem do Iławy na parking przy ul. Jagiellończyka 20.

Liderką grupy kajakowej będzie Mirosława Sękowska - youtuberka, która realizuje się w obsłudze ruchu turystycznego, organizacji wypraw kajakowych, pieszych i rowerowych, jest pasjonatką lokalnej historii i medycyny naturalnej. Na szlaku liderka grupy opowie o pasji kajakarstwa i lokalnych historiach.

Dziesięciu dorosłych chętnych na spływ kajakowy prosimy o kontakt telefoniczny lub przez Facebooka z panią Mirosławą.

Grupa rodzinna

O godzinie 12:00 spod iławskiego amfiteatru przy Bulwarze Jana Pawła II wystartuje na dystansie 27-kilometrów, w tempie 12 km/h, grupa rodzinna. Przemierzy ona Szlak Papieskiej Kalwarii Pojezierza Iławskiego przez Kamień Duży, Kamień Mały, Windyki, Tynwałd do Gizerka, w którym po przejechaniu 15 km pojawi się ok. godziny 13:30.

Liderem grupy rodzinnej będzie Dariusz Paczkowski - przewodnik turystyczny PTTK, pasjonat lokalnej historii, organizator rajdów rowerowych, pieszych, wycieczek z historią jednej ulicy. Podczas rajdu lider grupy opowie historie związane z pobytem na iławskiej ziemi ks. kard. Karola Wojtyły i nie tylko.

W Gizerku

Około godziny 13:30 pod papieską kapliczką w Gizerku (w dzisiejszych Jezierzycach), w którym dwukrotnie przebywał ks. kard. Karol Wojtyła, uczestników 19. Rajdu Papieskiego w hołdzie św. Janowi Pawłowi II przywita Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Uczestnicy rajdu zaśpiewają Barkę, złożą wiązankę kwiatów, zapalą znicze (proszę wziąć ze sobą), otrzymają okolicznościowe przypinki, będą się delektować grochówką przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tynwałdu, wysłuchają opowieści przewodnika turystycznego PTTK Dariusza Paczkowskiego o pobycie w Gizerku ks. kard. Karola Wojtyły.

Porady

Do grup rowerowych maxi i rodzinnej nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjechać pod iławski amfiteatr.

Rowerzyści, pamiętajcie o przygotowaniu rowerów, właściwym do tej pory roku ubiorze, zabraniu kasku, rękawiczek, podstawowych narzędzi do naprawy roweru, dętki, pompki, ciepłego napoju, posiłku, dokumentów, dobrej kondycji i uśmiechu. 

Kajakarze, zabierzcie ze sobą czapkę, rękawiczki, okulary, polarową bluzę, lekką wodoodporną kurtkę, spodnie z szybkoschnącego materiału, posiłek, ciepły napój, wodoodporny worek na ubranie, akcesoria elektroniczne i dokumenty oraz dobrą kondycję i uśmiech.

Okolicznościowe koszulki rajdu można zakupić w sklepie Sport A-Z (Iława, ul. 1-go Maja 23). Cena koszulek z nadrukiem przód + tył bez rękawów - 39 zł, z krótkim rękawem - 51 zł.

Ubezpieczenie uczestników we własnym zakresie. 

Powrót uczestników rajdu do Iławy nastąpi ok. godziny 15.

Już dziś rezerwujcie swój czas na niedzielę, 26 marca 2023 roku i udział w 19. Rajdzie Papieskim w grupie maxi, kajakowej lub rodzinnej. W tym dniu wszystkie drogi prowadzą do Gizerka. 

Do zobaczenia.
Czekamy również na Ciebie :-).

Opracował: Krzysztof Zakreta/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ola 8 11 miesięcy temuocena: 38% 

  Diabeł nie osiągnie sukcesu nigdy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Poinformowany 7 11 miesięcy temuocena: 74% 

  Mam wątpliwość, czy Pan Wojtyła jeszcze dla kogoś autorytetem. A jeżeli nawet tak, to robienie takich szopek w XXI to żenada. Ani to święty, ani to uczciwy człowiek był. Po prostu władca ostatniej monarchii autorytarnej czy nawet absolutnej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz 6 11 miesięcy temuocena: 100% 

  dla higieny nie odnoś się

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do rzekomego 35-go 5 11 miesięcy temuocena: 43% 

  Chciałem się odnieść do zakłamanego, komuszego i antypolskiego rynsztoku, ale nie potrafię. Kloaczne szambo znowu wybiło.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do rzekomego 4 11 miesięcy temuocena: 45% 

  wydaje ci się , bo rośniesz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do rzekomo poinformowanego 3 11 miesięcy temuocena: 67% 

  Nie mam jakich kolwiek wątpliwości że tzw. żołnierze wyklęci dla poinformowanych kojarzą się z mordercami ich bliskich, płonącymi wioskami, egzekucjami mężczyzn, kobiet i dzieci, grabieżami i gwałtami, z rąk których ginęli niewinni Ukraińcy, Żydzi, Białorusini i Polacy. Nie przeszkadza to wielu nadawania im rangi bohaterów, organizowania dziesiątek imprez im poświęconym, biegów (początkowo na plakatach z bronią w ręku) i uczestniczeniu w nich. To jest dopiero szopka i żenada w XXI wieku, ale każda dyktatura tworzy swoich "bohaterów", najlepsi są dla niej tacy którzy już nic nie powiedzą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~j-la 2 11 miesięcy temuocena: 85% 

  powiedz to organizatorowi to Cię zrówna z ziemią

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~u76 1 11 miesięcy temuocena: 76% 

  Dokładnie, bardzo zły patron czegokolwiek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3642 sekundy