REKLAMAUM Iława
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 marca 2023, 11:46 komentarzy 1
Laureaci konkursu.

Laureaci konkursu.

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie mają największą wiedzę o ubezpieczeniach społecznych.

7 marca 2023 r. odbył się wojewódzki etap Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Wydarzenie miało miejsce na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. 

Do Olimpiady przystąpiło 20 trzyosobowych zespołów z województwa warmińsko-mazurskiego. Byli to uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy w etapie szkolnym zdobyli największą liczbę punktów. Młodzież rozwiązywała test, który składał się z 25 pytań wielokrotnego wyboru, na jego rozwiązanie było 30 minut. 

Najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie, a trzecie z Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Józefa Bema z Węgorzewa.

Teraz uczniowie z zespołu szkół w Iławie będą walczyć o tytuł zwycięzcy w ogólnokrajowym etapie olimpiady, który odbędzie się 5 kwietnia br. w centrali ZUS.

- Od 9 lat uczniowie szkół ponadpodstawowych uczestniczą w projektach edukacyjnych, w tym „Lekcji z ZUS”. Z roku na rok coraz więcej uczniów bierze w nich udział, a momentem weryfikacji jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Składa się ona z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i centralnego. Na laureatów centralnego finału czekają na młodzież nie tylko cenne nagrody, w postaci laptopów, tabletów i czytników e-book, ale również indeksy na najlepsze polskie uczelnie – tłumaczy Anna Grabowska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki podczas warszawskiego finału 5 kwietnia!

Zwycięska drużyna iławskiej "Budowlanki".

REKLAMANAJLAK
REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~k 1 9 miesięcy temu

    Gratulacje!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3784 sekundy