REKLAMAMOS
REKLAMAZielona aleja 2

(Fot. KPP w Iławie.)

Niespodzianka spotkała dzisiaj uczennice i nauczycielki, czyli wszystkie dziewczęta i panie ze szkoły "Jedynki", które rano spotkały się z policjantami iławskiej drogówki. Funkcjonariusze kontrolowali autokar, którym grupa z iławskiego "Kopernika" wybrała się na szkolną wycieczkę. A że wypadło to akurat w Dniu Kobiet, nie zabrakło upominków!

Czy to zima czy lato, święto czy czas nauki, dzieci oraz młodzież wyjeżdżają na wycieczki. Aby minęły one szczęśliwie i bez przykrych „niespodzianek”, każdy z nas musi zadbać o bezpieczeństwo. Tak było właśnie dziś, w Dniu Kobiet, gdy policjanci z iławskiego ruchu drogowego skontrolowali autokar, którym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie wybrali się do Warszawy.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy i jego dokumenty, jak również dokumenty pojazdu, a także czas pracy kierowcy autokaru. Skontrolowali również pojazd, w tym pasy bezpieczeństwa oraz światła. Dopiero kiedy policjant stwierdził, że stan techniczny pojazdu pozwala na bezpieczną podróż, dzieci, jak i młodzież wspólnie ze swoimi opiekunami mogli wsiąść i jechać na upragnioną wycieczkę do Warszawy. 

Tym razem jednak po kontroli, zanim wszyscy wsiedli do autokaru, uczennice oraz nauczycielki z okazji swojego święta otrzymały od policjantów odblaski wraz z ulotką promującą bezpieczne poruszanie się po przejściu dla pieszych. Bo czy jesteśmy na wycieczce, czy spacerujemy po swoim rodzinnym mieście, zawsze trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa!

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABratian
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.5842 sekundy