REKLAMAAldortax
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 marca 2023, 11:30 komentarzy 23

(Fot. materiały prasowe.)

Kilka zgłoszeń o oszustwach metodami „na policjanta” i „na pracownika banku” - to bilans minionej doby w powiecie iławskim. 

W jednym przypadku 27-letnia kobieta wzięła pożyczkę gotówkową i za pomocą kodów BLIK przekazała oszustom 45 tysięcy złotych! W innym czujność pracownika banku uchroniła seniora przed utratą 50 tysięcy.

DZWONI "NADZÓR BANKOWY". ZA NAMOWĄ OSZUSTÓW SENIOR POJECHAŁ DO BANKU I WZIĄŁ 100 TYSIĘCY ZŁOTYCH POŻYCZKI

W poniedziałek (13 marca) do 68-latka z powiatu iławskiego zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku, dodając, że dzwoni "z nadzoru bankowego". Oświadczył, że prowadzą wewnętrzne postępowanie, gdyż pracownicy banku wykorzystują rachunki klientów do brania pożyczek. Poinformował, że jest to akcja prowadzona wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Po chwili pokrzywdzony został połączony z fałszywym policjantem, który potwierdził słowa pracownika banku. 

- Oszuści namówili mężczyznę, aby ten pojechał do banku i wziął pożyczkę gotówkową na maksymalną sumę, jaką może, aby ratować się przed utratą oszczędności, które posiadał na koncie - podaje st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Pokrzywdzony tak też uczynił i pojechał do banku, w którym wziął pożyczkę w wysokości 100 000 zł, po czym 50 000 zł wypłacił w gotówce i według instrukcji oszustów pojechał do drugiego banku, by wpłacić pieniądze na konto podane przez przestępców. 

Kiedy chciał to uczynić, pracownica banku zasugerowała, że może to być oszustwo. Mężczyzna zadzwonił na ostatni odebrany numer telefonu, który wyświetlił się mu jako oficer dyżurny KWP w Olsztynie. Tym razem odebrał prawdziwy oficer dyżurny policji, który poinformował mężczyznę, że żadnej akcji wspólnie z bankiem funkcjonariusze nie prowadzą i prawdopodobnie jest to oszustwo. Dzięki czujności pracownicy banku 68-latek nie stracił oszczędności, a także uniknął dużego zadłużenia.   

27-LATKA ZAPOŻYCZYŁA SIĘ NA 45 TYSIĘCY I... PRZEKAZAŁA TE PIENIĄDZE OSZUSTOM

Niestety, nikt nie zdążył pomóc 27-latce, która po rozmowie z fałszywym pracownikiem banku, który również informował ją o akcji prowadzonej z policjantami, wzięła pożyczkę gotówkową i za pomocą kodów BLIK przekazała oszustom 45 tysięcy zł.

Pamiętaj!

 • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.
 • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach i „policyjnych akcjach”.
 • Jeżeli odebrałeś taki telefon, bądź pewien, że dzwoni oszust. ROZŁĄCZ SIĘ – to może uchronić Cię przed utratą oszczędności całego życia!

f

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

23Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Iławiaczek 23 ponad rok temuocena: 86% 

  Przede wszystkim mądralom którzy twierdzą że ich to nie spotka bo oni przecież myślą życzę aby nigdy nie odebrali takiego telefonu.Ofiara takiego oszusta może czytać komentarze i dołować się ze nie dość że zostaje z kredytem do spłaty to jeszcze wylewa się na nią fala hejtu.Przestepcy mają narzędzia aby podszyć się pod infolinię czy numer naszego bliskiego.Co ciekawe możesz otrzymać SMS z numeru członka twojej rodziny z prośbą o podanie blika,wykonanie przelewu etc.I co jest najbardziej przerażające pojawi się on w historii konwersji twojego telefonu i osoby za którą przestępca się podawał.Takze tym myślącym życzę szczęścia i powodzenia.Żeby to z ciebie zaraz nie drwiono!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ktosik 22 ponad rok temuocena: 100% 

  Można się podszyć pod dowolny numer telefonu dzwoniąc lub wysyłając sms, ale będzie to tylko widoczne w historii rozmów i sms'ów w telefonie ofiary, w telefonie osoby pod którą ktoś się podszywa nie będzie nawet śladu połączeń lub wysłanych sms'ów, więc doczytaj więcej informacji z tej dziedziny i nie propaguj fake newsów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ala 21 ponad rok temuocena: 100% 

  Ten artykuł nie jest po to aby obrażać 27 latke tylko po to żeby pokazać jak działają oszuści więc darujcie sobie beznadziejne komentarze nie życzę nikomu takiej sytuacji bo nie wiecie co was może spotkać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~post z czerwca 2021 20 ponad rok temuocena: 67% 

  ponieważ jeden z komentatorów stęka i kwęka , że nie wie kto to 35-ty , to mamy cały arsenał jego postów , które będziemy publikować tak długo , aż niewiedzący się połapie któż to taki ten iławianin 35-ty """Mam nadzieję, że nawet twój szef Tulwiński, z którego zresztą taki sam "znawca historii" (czym się zawsze chełpi) jak z koziej... (tu sobie sam dośpiewaj), da ci do wiwatu za twoje wypociny. Bo nawet on, na którego zlecenie zapewne tworzysz tutaj swe pocieszne "dzieła", będzie musiał uznać, że twoje bezmyślne brednie są kompletną kompromitacją nawet jego ukochanego ruchu, podobno narodowego. PS. I przy okazji "gratulacje" z powodu trafnego wyboru jakże pasującego do ciebie nicka internetowego. Sierpowy to chyba wszystko na co cię stać. Tak samo zresztą jak i innych ślepych ( i równie tępych) podwładnych swego miejscowego wodza, zawsze czujnych i zwartych (ciekawe za ile?) na lokalnych forach. I żegnam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do niebieskotabletkowego 19 ponad rok temuocena: 67% 

  do swych międzygalaktycznych zórz porannych leć sobie sam , a mnie swych bzdur nie proponuj ,,,,,, daremne zatem słowa twe .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niebieskie tabletki już mu nie pomagają... 18 ponad rok temuocena: 43% 

  ..."i me decyzje nie podlegają sprzeciwom twym"... Ha, ha, dobre... Tylko nie nadymuj się tak pocieszny debilu, bo jeszcze niechcąco ulecisz w górne warstwy stratosfery. Tak jak ostatnio flotylla chińskich balonów. I będsiesz zmuszony na wymuszony lot zgodnie z kierunkami górnych wiatrów strumieniowych. I kto wtedy będzie nieustannie pierniczył swe bzdety na forach tego dostojnego portalu? Przecież Czytelnicy zapłaczą się z żalu po twojej kretyńskiej "twórczości"...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wilkołak 17 ponad rok temuocena: 79% 

  przybliżam twórczość ~~ iławianina 35 ~~ i me decyzje nie podlegają sprzeciwom twym .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a co ci się stało ? 16 ponad rok temuocena: 81% 

  Kryspinowa zapomniała dać zastrzyk ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a niżej dalsza część kabareciku... 15 ponad rok temuocena: 33% 

  I co chcesz zabawny durniu udowodnić cytując czyjeś dawne teksty? Że ktoś potrafił i potrafi pisać, a ciebie z tego powodu zazdrość zżera, aż cię w tzw. dołku ściska? Ponieważ ty pod tym względem ciągle przesiadujesz z palcem w nosie na dolnym szczebelku drabiny ewolucji obok wszelkiego robactwa biegającego i pełzającego. A może dla dodania Czytelnikom większej porcji rozrywki przypominaj także "literackie" wypociny zarówno twoje, jak i twoich równie co ty głupich i chamskich kumpli, na które cytowane przez ciebie z uporem maniaka teksty, odpowiadały? Wtedy dopiero byłby całościowy ogląd sytuacji. Ja sam mógłbym bez problemu wasze chamskie bełkoty przypomnieć, ale nie jakoś nie lubię babrać się w starych cuchnących odchodach. W sumie twoje kretyńskie zabiegi "upiększające" prawie każde forum tego portalu, są kolejnymi dowodami, że jesteś wybitnym i wyjątkowym okazem nadzywczaj zabawnego i kompletnie bezmyślnego debila...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do~~do końcowego stadium uwiądu głowy 14 ponad rok temuocena: 65% 

  aby zapobiec totalnemu uwiądowi coś na odświeżenie pamięci . Fragmenty tekstów z tego forum ( czerwiec 2021 – autor ~~iławianin 35 ) ********w swej fałszywej tezie *** A więc to ty robaczku *** nie masz bladego pojęcia o historii ***ośle patentowany*** chamska kłótnia jest dla nich kołem napędowym do popadania w istną psychiczną wściekliznę. Żadne merytoryczne argumenty oraz wiedza historyczna także do ich zakutych czerepów nie trafią *** tracić czas na kopanie się i plucie ze stadem bezmyślnych wielbłądów. I tyle... **************** no cóż................................ zdrowia życzmy i miłego dnia .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~końcowe stadium uwiądu głowy 13 ponad rok temuocena: 37% 

  Już się zaczął ten sam co ostatnio na wszystkich forach"teatrzyk jednego aktora". ..A więc wyżej i niżej mamy przykład twórczego wkładu tego samego co zawsze, forumowego, pokłóconego z rozumem oszołoma, w dyskusję o różnych formach oszukiwania naiwnych osób. A teraz słówko do twórcy - coś z twoją głową od dawna uczuloną na liczbę 35, kompletnie się posypało. Wpadłeś w końcowe stadium psychicznego delirium tremens. Uważaj, ponieważ zaraz twoja ulubiona liczba zaprowadzi cię w jeszcze bardziej odmienne stany świadomości. A Może Redakcja infoilawy coś zaradzi na galopujący we łbie tego nieszczęśnika stukot stópek biegających stad białych myszek? Motto za Boyem - Żeleńskim - "Bo paraliż postępowy najzacniejsze trafia głowy"...PS. A skoro twierdzisz, że "wszyscy wiedzą kto to iławianin 35", to może się podzielisz i ty swoją wiedzą? Ale za to naprawdę wszyscy wiedzą kim ty jesteś - wyjątkowo rzadkim okazem namiętnego, wręcz wzorcowego idioty. Wyrazy szczerego i głębokiego współczucia...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~post iławianina 35 12 ponad rok temuocena: 66% 

  fragmenty z czerwca 2021 """"""""""I czy chcesz ośle patentowany . Bo to przecież wynika z kontekstu twoich wypocin. Resztki rozumu ci odebrało? Choć z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać. Bo wszystko na to wskazuje i kompletnie już się nie kontrolujesz. I czy naprawdę nie wstydzisz się, by taki bezrozumny bełkot umieszczać na publicznym forum? '''''''' czyli wszyscy wiedzą kto to iławianin 35 ? tylko on bezradny 35-ty nie wie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek NW 11 ponad rok temuocena: 0% 

  A ja biedny Mam tylko KOTKA

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec Iławy 10 ponad rok temuocena: 75% 

  Dziwne z tą 27-latką. Z reguły jest próba kradzieży pieniędzy zgromadzonych na koncie, tłumaczona włamaniem na konto i próbą ich zabezpieczenia przez Policję poprzez ich wypłatę. Jak u licha można bać się o gotówkę, której nie mamy? Swoją drogą niezły pomysł na biznes, biorę pożyczkę, chowam kasę "w lesie", poprzez odpowiednie strony wykonuję parę fałszywych telefonów do samego siebie i zgłaszam, że padłem ofiarą oszusta licząc, że nie będę musiał pożyczki zwracać...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 9 ponad rok temuocena: 100% 

  Ludzie bądźcie ludźmi w końcu a mówią że człowiek to istota myśląca, inteligentna hmmmm? Obudźcie się w końcu ręce opadają.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iwona 8 ponad rok temuocena: 100% 

  Powinni pokazywać w tv fimy z przykładowymi takimi historiami oszustw, może to by nauczyło ludzi i młodych i starszych

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Tyle się trąbi a ludzie dalej jak bałwany i dobrze niech płacą żeby młoda laska dała się tak w kręcić bezmyślność tyle kasy spłacać za darmo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nikinik 6 ponad rok temuocena: 60% 

  Niby racja, ale trzeba wziąć pod uwagę, że oszuści, to najczęściej niezwykle utalentowani osobnicy, którzy wydają się być bardziej wiarygodni od przeciętnego człowieka, a na dodatek potrafią innych nim się ci zorientuję bez problemu dowolnie zmanipulować. Myślę więc, że warto się zastanowić nim się kogoś nazwie "bałwanem".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirek 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Tylko czekać aż kogoś nabiorą na przepisanie mieszkania i taka osoba się znajdzie bez większych problemów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alex 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Mężczyzna zadzwonił na ostatni odebrany numer telefonu, który wyświetlił się mu jako oficer dyżurny KWP w Olsztynie. Tym razem odebrał prawdziwy oficer dyżurny policj(Czegoś tu nie rozumiem)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oni was widzą 3 ponad rok temu

  Mają oprogramowanie do zmiany numeru. Dlatego pamiętajcie, aby w sytuacjach dotyczących np. pieniędzy rozłączyć się i samemu oddzwonić do osoby, która do nas zadzwoniła (policja, bank, wnuczek, siostra, brat itd)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Egon 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Oni właśnie tak działają, wyświetlą Ci się dowolny numer jaki chcesz, a co śmieszniejsze to jeszcze potrafią zmienić dowolnie głos.... dlatego ludzie się nabierają.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Figur 1 ponad rok temuocena: 86% 

  Idioci. Non stop ludzi przed tym ostrzegają, a Krutyni nabierają się na pierwszą lepszą gadkę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3694 sekundy