REKLAMAzoomi
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 marca 2023, 13:34

Opony w samochodach są elementami odpowiedzialnymi za utrzymywanie odpowiedniego poziomu komfortu i bezpieczeństwa podróżowania. Jego zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniego kontaktu z podłożem, zapewnienie stabilności prowadzenia auta oraz zapewnienie wielu innych istotnych właściwości, takich jak optymalna przyczepność na różnych nawierzchniach i w różnych warunkach pogodowych oraz bezpieczna i krótka droga hamowania. Opony powinny być odpowiednio eksploatowane i przechowywane. Sprawą kluczową jest utrzymywanie optymalnego ciśnienia zgodnego z zaleceniami producenta opon. Czasami pomimo idealnego dbania, opona może zostać uszkodzona, na przykład po najechaniu na gwóźdź, który wbije się w jej powierzchnię. Jednym z podstawowych rozwiązań tego problemu jest skorzystanie z pomocy wulkanizatora.

Co należy zrobić, gdy w oponę wbije się gwóźdź?

Jeśli dojdzie do uszkodzenia opony poprzez wbicie się w nią gwoździa, należy natychmiast zatrzymać pojazd, aby nie doprowadzać do jeszcze silniejszego uszkodzenia opony czy też powyginania felgi. Po zatrzymaniu się i odpowiednim oznakowaniu miejsca awarii (trójkątem ostrzegawczym), należy wymienić koło na zapasowe lub skorzystać ze wsparcia pomocy drogowej, której pracownicy zajmą się taką czynnością.

Rzecz jasna długotrwałe jeżdżenie na "zapasie" nie jest rozsądne, dlatego konieczne jest oddanie uszkodzonej opony do profesjonalnej firmy wulkanizacyjnej. W szerokich ofertach takich usługodawców możliwe jest znalezienie działań z zakresu nakładania specjalnych łat, które są odpowiednio klejone i zgrzewane. Dzięki temu dziura po gwoździu zostanie szczelnie pokryta, a to z kolei sprawi, że opony będą dalej spełniać swoje zadania, tym bardziej, że w warsztacie można liczyć na usługę wyważania, kontroli oraz uzupełniania ciśnienia.

Samodzielne wyciąganie gwoździa i próba naprawy na przykład przy pomocy sznurka albo zestawu naprawczego jest możliwa, jednak trzeba pamiętać, że metody takie są tylko doraźne. Prędzej czy później konieczne będzie oddanie opony do profesjonalnego pojazdu na lato, ponieważ dłuższa jazda po takiej naprawie może ponownie doprowadzić do uszkodzenia opony.

Profesjonalne serwisy wulkanizacyjne i ich mocne strony

Nowoczesne serwisy wulkanizacyjne to firmy posiadające wiele ważnych zalet. Ich doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy korzystają z nowoczesnego zaplecza technicznego. Pozwala ono na przeprowadzanie skutecznej diagnostyki oraz bezproblemowej naprawy uszkodzonych opon.

Takie firmy zajmują się nie tylko łataniem opon przebitych gwoździami, ale również oferują wymianę ogumienia, wyważanie, wymianę wentyli, przechowywanie opon, oddawanie starego ogumienia do utylizacji, pompowanie i kontrolę ciśnienia, itp. Takie szeroko pojęte działania pozwalają na fachowe serwisowanie i dbanie o ogumienie w samochodach.

Poważne uszkodzenie opony - jak rozwiązać taki problem?

W niektórych przypadkach przebicie opony może być na tyle duże, że zaklejenie otworu stanie się niemożliwe. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest zakup nowego ogumienia. Opcja ta jest korzystna również w przypadku uszkodzenia opon, które i tak były już stare i planowana była ich wymiana na lepsze. Obecnie w wielu sklepach stacjonarnych możliwe jest kupno opon premium, klasy średniej i ekonomicznej.

Każdy może więc znaleźć produkty odpowiedniej jakości w stosownej cenie. Warto sięgać po takie produkty zamiast opon używanych, których jakość jest wątpliwa ze względu na brak informacji dotyczących wcześniejszej eksploatacji i przechowywania.

Materiał partnera.

TEMATY polecamy
REKLAMAgeodeta

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4903 sekundy