REKLAMAKopaczewski3
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 marca 2023, 12:58 komentarzy 20

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Spłynęły najnowsze dane o aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy. Uległa ona pogorszeniu - zarówno w porównaniu do minionego miesiąca, jak i tego samego miesiąca przed rokiem.

Liczba osób bezrobotnych, która - według stanu na koniec lutego tego roku - wyniosła w powiecie iławskim 1 652, w porównaniu do stycznia 2023 r. wzrosła o 65, natomiast w porównaniu do lutego 2022 r. skoczyła aż o 167 osób.

Więcej - niż przed rokiem czy dwa lata wcześniej - było też nowych rejestracji osób bezrobotnych. W lutym 2023 r. do rejestru osób bezrobotnych w powiecie iławskim "napłynęło" 315 nowych osób; dla porównania rok wcześniej liczba ta wyniosła 248, natomiast dwa lata wcześniej: 260. 

Cały czas wśród bezrobotnych w powiecie iławskim dominują kobiety, których jest, zgodnie z najnowszymi danymi za luty, 984. Wciąż też tylko niewielki odsetek wszystkich zarejestrowanych bezrobotnych ma prawo do zasiłku (391). 


W styczniu stopa bezrobocia wzrosła w powiecie iławskim z 4,4% (odnotowanych w grudniu) do 4,8%. Dla porównania, w lutym rok temu było to 4,3%.


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPellet
REKLAMAogłoszenie

20Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Kolega zaradnego 20 ponad rok temuocena: 0% 

  Tak właśnie jest w Iławie większość ludzi na umowach niema nawet najniższej krajowej 3200 3300 i niby wszyscy o tym wiedzą a nikt nic nie robi up. Skarbowy czy ZUS a nawet inspekcja pracy bo tak musi być a wyzyskiwacze bogacą się Może ktoś z urzędników wreszcie się za to weźmie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 19 ponad rok temu

  Typie jeżeli ktoś jest zatrudniony legalnie na umowę o pracę, to w obecnych realiach nie ma możliwości aby dostał mniej niż najniższa krajowa 3490 brutto, a 2709,48 na rękę. No chyba, że należy do grona kombinatorów typu "jak mi przekroczy to mi MOPS zabierze" to ma to na własne życzenie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sprawiedliwa 18 ponad rok temuocena: 60% 

  Mój mąż u pseudo pracodawcy za 10 godz. pracy dziennie co daje 200 godzin średnio miesięcznie zarabia na rękę 2700 jeździ dużym samochodem oraz wykonuje inne różne prace. Wyzysk człowieka przez człowieka, masakra.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 17 ponad rok temu

  A jaki jest powód, że pracuje u "pseudo pracodawcy"?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~przedsiębiorca 16 ponad rok temuocena: 100% 

  Do Antoniego. Nie każdy musi zakładać własną firmę aby więcej zarabiać. To że ktoś tak płaci to zwykły złodziej nie pracodawca. Nie należy mu się szacunek bo złodziei trzeba potępiać. Proponuję szukać nowej pracy. Problem małych miast to złodziejska mentalność pseudo pracodawców.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Antoni 15 ponad rok temuocena: 67% 

  To niech się zwolni. Założy własny biznes,zatrudni ludzi i da im tyle zarobić ile sam chce zarabiać. Przecież to takie proste.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~edek 14 ponad rok temuocena: 33% 

  niech Pani nie liczy czasu pracy od wyjścia z domu do powrotu do domu, a kierowca to nie są jakieś wielkie kwalfikacje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dariusz 13 ponad rok temuocena: 100% 

  Niech zmieni pracę. Pracy dla kierowców ciężarówek jest sporo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~arletacz23 12 ponad rok temuocena: 100% 

  Nic nowego co w takiej wsi jak ilawa moze byc oferta jesli powstaja same EUROPARKI i DISKONTY kto bedzie tam pracowal ?emeryt czy rencista ktorzy maja juz KASE!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1 11 ponad rok temuocena: 78% 

  Lockdowny i inflacja (podatek od pieniędzy) zaczyna się odbijać. Powoli wszyscy za to zapłacimy. Oby się wojną nie skończyło.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DO REDAKCJI 10 ponad rok temuocena: 97% 

  Prośba do redakcji o nieusuwanie tego postu . Pewien absolwent uniwersytetu w swoich postach na tym forum notorycznie rzuca obelgi i wyzwiska. Tylko pod artykułem np. napisał "" pojęczałeś i usmarkałeś się jak zawsze trollowy obszczymurze nie otwierać głupio paszczy, głupi i zbyt tępy flegmo glutowa kompletnie tępy twoje zapleśniałe, skromne zwoje mózgowe "" W swym dorobku ten uczony ma już setki nienawistnych postów i wyzwisk kierowanych do ::: """ tępych baranów i bezmózgich ,,,,itd .ZWRACAM SIĘ Z ZAPYTANIEM , CZY REDAKCJA ZAMIERZA PODJĄĆ DZIAŁANIA w celu wyeliminowania bezkarnego obrażania na forum .Pozdrawiam : ss

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dzieki REDAKCJO za słuszne zadziałanie 9 ponad rok temuocena: 100% 

  a ja myślę , że to młody historyk jest autorem tych nienawistnych postów .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dariusz 8 ponad rok temuocena: 50% 

  Czyżby to był inteligent młodego pokolenia coraz bardziej się afiszujacy ze swoimi politycznymi miłościami mieszaniny pan Stawski ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hh 7 ponad rok temuocena: 94% 

  Hallo Urzad Pracy swieci pustkami na wejsciu pani ktora obsluguje intertesantow a po przeciwnej stronie przy okieknach pusto !!! Urzednicy stadami chodza palic 4 -6 raz w ciagu pracy pytam czy ktos nad tym panuje katroluje !!! W czasie pracy do sklepu po sniadanie !!! brawo !!! wstyd zenada!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to robić 6 ponad rok temuocena: 100% 

  zredukować liczbę urzędników w UP w ramach oszczędności finansów powiatu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a co robić ? 5 ponad rok temuocena: 79% 

  no jak interesantów nie , to co ? robić ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zaradny 4 ponad rok temuocena: 59% 

  Bycie bezrobotnym w dzisiejszym świecie, to kwestia tylko i wyłącznie mentalności. Rozwój Internetu w ostatnich dekadach skutkuje tym, że mamy nieograniczony dostęp do ogromnej ilości wiedzy. Od lat większość ludzi posiada urządzenie dające ten dostęp w kieszeni spodni. Jeśli Twoim sposobem na życie jest to, aby po odbębnieniu pracy w marnym zawodzie usiąść w domu na fotelu i żłopać piwo przed telewizorem, to w Tobie jest problem. Marny zawód znika i pojawia się problem.Nigdy w historii ludzkości samorozwój i nabywanie nowych wartościowych umiejętności nie było tak łatwo dostępne dla każdego, jak teraz. Kiedyś można jeszcze było uzasadnić swoje nieszczęścia tym, że startowałeś w życie z niskiego progu gdzie głęboko w popegeerowskiej wsi. Obecnie od lat wielu zaradnych ludzi z tego typu startem wyszło z takiego i innych dołków i wiedzie dobre życie. Jeśli powtarzasz ciągle "nie ma dla mnie pracy", to najpierw ogarnij swoje lenistwo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zaradny 3 ponad rok temuocena: 83% 

  Iławianin - no i długo szukać nie trzeba było. Jest osoba, która uważa, że się jej należy nic nie oferując. Skoro jesteś tak wyzyskiwany przez tych złych pseudopracodawców, odpowiedz sobie najpierw na pytanie, co sobą prezentujesz, że możesz być tak wykorzystywany, zamiast być poszukiwanym na rynku pracy. Widać, że nic nie wyciągnąłeś z mojej wcześniejszej wypowiedzi, ale już plujesz jadem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 2 ponad rok temuocena: 40% 

  Fakt, super się pracuje na śmieciówkach, albo bez żadnej umowy u tych pseudopracodawców iławskich wyzyskiwaczy. Za mniej niż najniższa krajowa. Tak jest w iławie ty zaradny głupcze...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wilkołak 1 ponad rok temuocena: 73% 

  czyli zaradny twierdzi , że dostęp jest w kieszeni spodni .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5641 sekundy