REKLAMAPluszak
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 marca 2023, 09:15 komentarzy 4

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zalewie wydali wobec 65-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z siostrą oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego otoczenia. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze. Zgłaszająca oświadczyła, że była świadkiem, jak 65-latek wszczął awanturę ze swoją siostrą. 

Mężczyzna ten, znajdując się pod znacznym działaniem alkoholu, krzyczał i wyzywał kobietę. Zgłaszająca dodała, że wymachiwał także nożem. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

Okazało się, że brat pokrzywdzonej od dłuższego czasu nadużywa alkoholu i znęca się nad kobietą. Mężczyzna był agresywny, wyzywał, ubliżał, popychał, a także groził przy użyciu noża. Funkcjonariusze zatrzymali 65-latka i osadzili go w policyjnej celi. 


W związku z zachowaniem mieszkańca Zalewa i aby odseparować go od pokrzywdzonej, został wydany wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia.


Policjanci w czasie obowiązywania nakazu i zakazu będą regularnie sprawdzać, czy mężczyzna stosuje się do policyjnych zaleceń. W przypadku ich złamania grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Takie uprawnienia daje policjantom tzw. ustawa antyprzemocowa. Dzięki temu policjant może natychmiast nakazać sprawcy przemocy opuszczenie mieszkania. Ma to na celu szybkie izolowanie osoby stosującej przemoc w rodzinie. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobie dotkniętej przemocą i odseparowanie jej od agresora. W każdym przypadku to sprawca przemocy opuszcza mieszkanie.

http://www.niebieskalinia.info

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~A jak 4 ponad rok temu

  Stary ulat jakis?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zalewo 3 ponad rok temu

  To musi teraz być super zapach w aucie...;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zalewi 2 ponad rok temu

  Misiek?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~~Zalewi2 1 ponad rok temu

  Tak to on. Przejeżdżałem i widziałem jak pakowali go do radiowozu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5105 sekundy