REKLAMAYasumi
REKLAMASuperpolisa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 marca 2023, 12:46 komentarzy 9

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

W Powiatowym Szpitalu w Iławie zweryfikowaliśmy sygnał od Czytelniczki, która przekazała nam nieoficjalne doniesienia, jakoby Covid-19 stwierdzony na oddziale wewnętrznym iławskiego szpitala miał być powodem odsyłania pacjentów do innej placówki.

Oddział funkcjonuje, a pacjenci nie są odsyłani - zapewnił nas szpital w Iławie. Jednocześnie placówka informuje, że jest przygotowana do hospitalizacji pacjentów ze stwierdzonym Covid-19 i podaje, że to do Iławy bywają odsyłani pacjenci z koronawirusem. 

Czytelniczka w jadącym do Ostródy pociągu usłyszała od współpasażerów, że "na oddziale wewnętrznym w Iławie stwierdzono Covid-19 i chorzy odsyłani są do szpitala w Nowym Mieście Lubawskim". 

Drugiej części tej informacji w udzielonym nam komentarzu szpital zdecydowanie zaprzecza.

- Oddział Chorób Wewnętrznych w naszym szpitalu funkcjonuje w pełnym zakresie. Zdecydowanie dementujemy informację, że odsyłamy pacjentów do ościennego Szpitala w Nowym Mieście Lubawskim. Mamy w oddziale wyodrębnione sale do izolacji zakażonych pacjentów i zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia hospitalizujemy pacjentów z Covid-19 - informuje Żaneta Jończak, kierownik Działu Organizacyjnego w Powiatowym Szpitalu w Iławie.

Okazuje się ponadto, że to do iławskiego szpitala bywają odsyłani pacjenci - ci, u których stwierdzono koronawirusa.

- Niejednokrotnie trafiają do nas chorzy, którzy odsyłani są właśnie ze Szpitala w Nowym Mieście Lubawskim z powodu braku miejsc dla pacjentów z Covid-19, pomimo obowiązku przyjęcia i zabezpieczenia takiego pacjenta - skomentowała Żaneta Jończak.

A jak w ogóle aktualnie wygląda sytuacja epidemiczna, jeśli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem? Okazuje się, że Ministerstwo Zdrowia nadal regularnie prowadzi i udostępnia statystyki na ten temat. Wynika z nich, że na terenie województwa warmińsko-mazurskiego ostatnia doba przyniosła 151 nowych zakażeń SARS-CoV-2, z tego na terenie powiatu iławskiego: 2. W poprzednich dniach w naszym powiecie odnotowano - odpowiednio - 7 nowych zachorowań (16 marca), 8 (15 marca) i 7 (14 marca). Warto zadbać o swoją odporność, bo trwa też sezon grypowy. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH-PIB podaje, że tylko między 8 a 15 marca na Warmii i Mazurach potwierdzono 6 146 przypadków grypy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Liwia 9 6 dni temuocena: 100% 

  Generalnie Iława odsyła wszystkich do Olsztyna lub NML, pan doktor w ambulatorium chyba tam pracuje jak na zesłaniu...tragedia. Szpital powiatowy ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaa 8 7 dni temuocena: 40% 

  Jak można na podstawie kłapania ozorem jednej czy drugiej osoby w pociągu robić zamieszanie??? Gratuluję głupoty podsluchującej. To jest paranoja

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janicek 7 6 dni temuocena: 57% 

  Show must go on... "Ciemny lud wszystko kupi"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obudzili się ze snu zimowego 6 7 dni temuocena: 40% 

  Znów się zaczyna skowyt antyszczepionkowców, płaskoziemców oraz foliarzy z folią aluminiową na łbach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iks 5 7 dni temuocena: 65% 

  Maseczkę załóż i schowaj się w swoją folię. Pamiętaj żeby do fryzjera i do lasu nie chodzić bo tam siedzi wirus!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Neo 4 8 dni temuocena: 62% 

  Na całym świecie zaczynają się rozliczenia za "pandemię", ze nadmiarowe zgony, za uszkodzenia po zastosowaniu preparatu, do którego wzięcia przymuszano. Co u nas? Cisza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olo 3 8 dni temuocena: 33% 

  Ale i....ka. Usłyszała plotkę w pociągu i od razu pisze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LIPO 2 8 dni temuocena: 33% 

  Prawda a plotki wyglądają tak: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pacjent 1 8 dni temuocena: 72% 

  Niee... No dajcie już spokój z tymi bzdurami i pseudo pandemią.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4457 sekundy