REKLAMAYasumi
REKLAMASuperpolisa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 marca 2023, 12:55 komentarzy 15

(Fot. Info Iława.)

Spora więzienna inwestycja ruszyła na ulicy 1 Maja w Iławie.

Bez wątpienia zmieni wizerunek tej części naszego miasta, bo zostanie rozebrany i zastąpiony nową konstrukcją mur Zakładu Karnego w Iławie, który zdążył już wrosnąć w tutejszy krajobraz.

Szczegóły podał nam mjr Amadeusz Socha, starszy wychowawca Działu Penitencjarnego i rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Iławie:

Zakład Karny w Iławie informuje, że w ramach środków pozyskanych z Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy iławska jednostka penitencjarna przystąpiła do realizacji zadania inwestycyjnego w postaci przebudowy muru więziennego na odcinku wzdłuż ul. 1 Maja oraz części ul. Jasielskiej. W ramach inwestycji powstanie nowy mur wykonany z elementów prefabrykowanych zwieńczony siatką ostrzową oraz zwojami przestrzennymi. Realizowana inwestycja podniesie standardy bezpieczeństwa stosowane w jednostce. Planowany przebieg nowego muru w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania ul. 1 Maja z ul. Jasielską zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz pieszych w tym obszarze.  

Ponadto w rozmowie z nami przedstawiciel iławskiego więzienia zaprzeczył, jakoby mur miał zostać przesunięty w głąb terenu zajmowanego przez więzienie. O takiej możliwości mówiło się w związku z planami budowy przez miejski samorząd ścieżki rowerowej na osiedle Podleśne. W Urzędzie Miasta w Iławie dowiedzieliśmy się, że budowa takiej ścieżki wzdłuż ulicy 1 Maja faktycznie jest planowana, ale ma ona pobiec nie przy zakładzie karnym, a po drugiej stronie ulicy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMANAJLAK

15Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Obywatel 15 6 dni temu

  Jak nowy mur postawiony w tym samym miejscu wpłynie na bezpieczeństwo, może ktoś to rozwinie, bo nie bardzo rozumię. Kolejna kasa wyrzucona w błoto, jak ten kraj funkcjonuje, żenada

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polak 14 6 dni temuocena: 0% 

  Prima aprilis

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zdziwiony 13 7 dni temuocena: 11% 

  Ten ZK blokuje rozwój gospodarczy miasta w jego okolicy. Wiele osób nie wyobraża sobie mieszkać czy prowadzić firmę koło więzienia. Strasznie ponure miejsce. Władze miasta powinni zwrócić się do MSW z zapytaniem o możliwość budowy nowego ZK ale na przedmieściach, z dala od osiedli mieszkaniowych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zdziwiony żartowniś? 12 7 dni temuocena: 100% 

  MSW nie ma nic do zakładów karnych. Zarządza nimi Ministerstwo tzw. Sprawiedliwości. A rewolwerowiec Zbysio Ziobro ma dziś zupełnie inne preferencje niż budowa nowych zakładów karnych. Musi gromadzić forsę na kampanię wyborczą swej partyjki z 1,5.% poparciem, nad kolejne dole dla ojczulka Tadeusza z radyja oraz na wspomaganie swych obecnych głównych sojuszników w postaci przeróżnych brunatnych bąkiewiczów. I nie rozśmieszaj Czytelników narzekaniami jak to strasznie zakład karny hamuje rozwikt gospodarczy i mieszkaniowy np. ul. Jasielskiej i okolic. Pewnie już tam widzisz jakąś hutę, wielki zakład produkujący milion samochodów elektrycznych Morawieckiego i wielkie blokowisko, gdy tylko wyniesie się stamtąd kryminał. Dobry żart.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Poluje na Dziki 11 7 dni temuocena: 88% 

  Co za bzdura....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jiri 10 8 dni temuocena: 92% 

  Pieniądze pochodzą z Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy. Jak to się ma do tego, że zburzą mur i postawią nowy? Cel jasny: "zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz pieszych w tym obszarze". Kasa w błoto.... Czy tylko ja tu nie widzę kompletnie logiki....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~0101 9 8 dni temuocena: 85% 

  Urzędnicza nowomowa. A dlaczego to nie więźniowie będą ten mur budować? W końcu żyją na koszt społeczeństwa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 8 8 dni temuocena: 87% 

  Zdecydowanie potwierdzam. Mowa trawa...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szkoda kasy 7 8 dni temuocena: 52% 

  Po co mur skoro beztalencie siedzi na kogucie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ukry 6 7 dni temuocena: 0% 

  a robercik zapierdala u szynaki z urkaincami

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Robson 5 8 dni temuocena: 47% 

  Nie masz ambicji idź do ZK, coś w tym jest

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kozakwnecie 4 8 dni temuocena: 22% 

  A taka parówa jak ty tylko może płakać w internecie, jesteś typowym leszczem na strzała. tfu oplułbym ci ten pysk

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olo 3 8 dni temuocena: 60% 

  A ty kim jesteś. Jak masz taki talent to idź kury macać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiesiek 2 8 dni temuocena: 50% 

  Przenieść ZK na wyspę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~:-) 1 8 dni temuocena: 71% 

  Iławskie Alcatraz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5124 sekundy