ZDZ
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 marca 2023, 11:36 komentarzy 9

(Fot. Archiwum własne.)

Nowy oddział lingwistyczno-dwujęzyczny ruszy w nowym roku szkolnym 2023/2024 w Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie. Jest to, jak komentuje placówka, innowacja pedagogiczna, której celem jest wyposażenie uczniów w coraz istotniejszą umiejętność posługiwania się językiem obcym.

"My first class with English", to nazwa tego edukacyjnego projektu, skierowanego do "pierwszaków" w nowo tworzonym oddziale klasy I.

Poprowadzą go wychowawczyni klasy i nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Justyna Lewandowska oraz nauczycielka języka angielskiego.

Dzieci mają być stopniowo wprowadzane w świat języka obcego, opanować jego solidne podstawy i w efekcie w przyszłości wypracować swobodę w zakresie posługiwania się angielskim w praktyce.

Na etapie klas 1-3 w nowym oddziale jest planowana

"realizacja podstawy programowej j. angielskiego – 2 godziny tygodniowo, dodatkowo 1 godzina j. angielskiego rozszerzająca/łącząca elementy edukacji wczesnoszkolnej z j. angielskim", a wszystko na podstawie metod i materiałów dostosowanych do wieku dzieci.

Na późniejszym etapie edukacji, w klasach 4-6, w tygodniu dzieci będą już miały 3 godziny j. angielskiego i dodatkowo jedną godzinę konwersacji w maksymalnie 12-osobowych grupach.

Zakłada się, że w klasach 7-8 uczniowie powinni już płynnie posługiwać się językiem angielskim i przestawiać się na myślenie dwujęzyczne.


Rekrutacja będzie prowadzona w kwietniu, a okazją, aby dowiedzieć się więcej na temat tej pedagogicznej innowacji będą organizowane przez "Czwórkę" 30 marca w godzinach 16.30-18.30 Dni Otwarte.


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Obeserwator_n 9 ponad rok temuocena: 50% 

  Może redakcja zajmie się sytuacją w jaki sposób Panie rządzą w szkole.... Bo atmosfer jest toksyczna, widać adekwatnie brak wykształcenia menadżerskiego...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stefania 8 ponad rok temuocena: 100% 

  Czyżby dyrekcja i całe grono świetnie znało angielski? Moja córka chodziła do takiej klasy gdzie polonistką i zarazem wychowawczyni znała też bardzo angielski. Było to dawno temu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Z INNEJ PLANETY 7 ponad rok temuocena: 71% 

  Czy "polskość" oznacza ograniczoność? Czy Finowie, Szwedzi poruszający się po świecie ze znakomitym obyciem językowym są "nienormalni"? Może tak ma wyglądać poznawanie świata przez pryzmat zamkniętych hoteli w Egipcie lub Turcji. Myśl inaczej (think different), ale myśl.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obeserwator_n 6 ponad rok temuocena: 33% 

  W tej szkole panuje NAPRAWDĘ TOKSYCZNA ATMOSFER, panie dyrektor rządzą.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podleśniaczka 5 ponad rok temuocena: 69% 

  Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Gratuluję pomysłu i życzę konsekwencji w realizacji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dżordż z Bengalu 4 ponad rok temuocena: 9% 

  Tak to najwyżej dwójmyślenia się nauczą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nauczyciel 3 ponad rok temuocena: 47% 

  W tej szkole dyrektorki do wymiany.Toksyczna atmosfera.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jancio 2 ponad rok temuocena: 8% 

  "Polskość to nienormalność" w praktyce. Po co nam Polska...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~10 sort 1 ponad rok temuocena: 92% 

  Jak widać "brat Polak Jańcio" bierze przykład z umiejętności lingwistycznych "elity" w tym jaśnie panującego nam Prezydenta. Ale spokojnie - do pisania takich dyrdymałów nie potrzebuje żadnych umiejętności językowych. Również do zaszczytnej pracy na zmywaku. Życzę umiejętności włączenia myślenia, lecz najpierw wyłączenia smartfonu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3983 sekundy