REKLAMAneo3
REKLAMANeonet
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 marca 2023, 11:36 komentarzy 9

(Fot. Archiwum własne.)

Nowy oddział lingwistyczno-dwujęzyczny ruszy w nowym roku szkolnym 2023/2024 w Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie. Jest to, jak komentuje placówka, innowacja pedagogiczna, której celem jest wyposażenie uczniów w coraz istotniejszą umiejętność posługiwania się językiem obcym.

"My first class with English", to nazwa tego edukacyjnego projektu, skierowanego do "pierwszaków" w nowo tworzonym oddziale klasy I.

Poprowadzą go wychowawczyni klasy i nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Justyna Lewandowska oraz nauczycielka języka angielskiego.

Dzieci mają być stopniowo wprowadzane w świat języka obcego, opanować jego solidne podstawy i w efekcie w przyszłości wypracować swobodę w zakresie posługiwania się angielskim w praktyce.

Na etapie klas 1-3 w nowym oddziale jest planowana

"realizacja podstawy programowej j. angielskiego – 2 godziny tygodniowo, dodatkowo 1 godzina j. angielskiego rozszerzająca/łącząca elementy edukacji wczesnoszkolnej z j. angielskim", a wszystko na podstawie metod i materiałów dostosowanych do wieku dzieci.

Na późniejszym etapie edukacji, w klasach 4-6, w tygodniu dzieci będą już miały 3 godziny j. angielskiego i dodatkowo jedną godzinę konwersacji w maksymalnie 12-osobowych grupach.

Zakłada się, że w klasach 7-8 uczniowie powinni już płynnie posługiwać się językiem angielskim i przestawiać się na myślenie dwujęzyczne.


Rekrutacja będzie prowadzona w kwietniu, a okazją, aby dowiedzieć się więcej na temat tej pedagogicznej innowacji będą organizowane przez "Czwórkę" 30 marca w godzinach 16.30-18.30 Dni Otwarte.


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Obeserwator_n 9 3 dni temuocena: 55% 

  Może redakcja zajmie się sytuacją w jaki sposób Panie rządzą w szkole.... Bo atmosfer jest toksyczna, widać adekwatnie brak wykształcenia menadżerskiego...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stefania 8 3 dni temuocena: 100% 

  Czyżby dyrekcja i całe grono świetnie znało angielski? Moja córka chodziła do takiej klasy gdzie polonistką i zarazem wychowawczyni znała też bardzo angielski. Było to dawno temu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Z INNEJ PLANETY 7 3 dni temuocena: 71% 

  Czy "polskość" oznacza ograniczoność? Czy Finowie, Szwedzi poruszający się po świecie ze znakomitym obyciem językowym są "nienormalni"? Może tak ma wyglądać poznawanie świata przez pryzmat zamkniętych hoteli w Egipcie lub Turcji. Myśl inaczej (think different), ale myśl.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obeserwator_n 6 3 dni temuocena: 36% 

  W tej szkole panuje NAPRAWDĘ TOKSYCZNA ATMOSFER, panie dyrektor rządzą.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podleśniaczka 5 3 dni temuocena: 69% 

  Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Gratuluję pomysłu i życzę konsekwencji w realizacji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dżordż z Bengalu 4 3 dni temuocena: 9% 

  Tak to najwyżej dwójmyślenia się nauczą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nauczyciel 3 3 dni temuocena: 47% 

  W tej szkole dyrektorki do wymiany.Toksyczna atmosfera.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jancio 2 3 dni temuocena: 8% 

  "Polskość to nienormalność" w praktyce. Po co nam Polska...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~10 sort 1 3 dni temuocena: 92% 

  Jak widać "brat Polak Jańcio" bierze przykład z umiejętności lingwistycznych "elity" w tym jaśnie panującego nam Prezydenta. Ale spokojnie - do pisania takich dyrdymałów nie potrzebuje żadnych umiejętności językowych. Również do zaszczytnej pracy na zmywaku. Życzę umiejętności włączenia myślenia, lecz najpierw wyłączenia smartfonu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4713 sekundy