REKLAMAAldortax
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 marca 2023, 11:55

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Nietrzeźwy 50-latek ryzykował życiem, gdy - w stanie upojenia alkoholowego - wracał do domu, idąc krajową "szesnastką". Na ruchliwej drodze zataczał się na jezdnię; bezpieczny powrót do domu zawdzięcza świadkowi i policjantom.

Dzięki informacji od świadka policjanci w poniedziałek (20 marca) zatrzymali nietrzeźwego pieszego, być może zapobiegając w ten sposób tragedii z jego udziałem...

Zgłaszający oświadczył, że drogą krajową nr 16 idzie mocno nietrzeźwy mężczyzna. 

- Dodał, że zatacza się i może wtargnąć na jezdnię - relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zastali zgłaszającego. Mężczyzna oświadczył, że kiedy zobaczył 50-latka, który był pod znacznym działaniem alkoholu, idącego drogą krajową nr 16, w obawie o jego zdrowie i życie postanowił o wszystkim poinformować funkcjonariuszy i poczekać z mieszkańcem Iławy do przyjazdu policjantów. 

Tak też uczynił i dzięki kierującemu pomoc dotarła na czas. Mężczyzna został pouczony za popełnione wykroczenie, po czym funkcjonariusze przetransportowali go do domu i przekazali pod opiekę partnerce.


Pamiętajmy!

Każda ilość wypitego alkoholu może negatywnie wpłynąć na nasz stan psychofizyczny także, kiedy jesteśmy pieszymi. Nie wahajmy się i skorzystajmy z numeru alarmowego 112, kiedy widzimy, że komuś grozi niebezpieczeństwo i przekażmy niezbędne informacje, aby ratować to, co najcenniejsze – życie.


Na podstawie informacji KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4137 sekundy