REKLAMAPluszak
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 marca 2023, 08:41 komentarzy 2

(Fot. KPP NML.)

Nowomiejscy policjanci ruchu drogowego - podobnie jak ich koledzy w całym kraju - skupili wczoraj swoją uwagę na pieszych i rowerzystach. 

Akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" zrealizowali... z wykorzystaniem drona.


Wczorajsze działania policjantów ukierunkowane były na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących zagrożenia dla pieszych i rowerzystów. W ramach działań funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych i cyklistów, jak również na to, czy zasad i przepisów ruchu drogowego nie łamią "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".


Na terenie powiatu nowomiejskiego policjanci ruchu drogowego wspierani byli przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, obsługujących policyjnego drona. 

- Na miejsce kontroli wybrano m.in. rejon nowomiejskiego ronda - podają mundurowi. - Jak wynika z obserwacji policjantów i relacji mieszkańców, jest to miejsce, w którym często, szczególnie rano, dochodzi do niebezpiecznych sytuacji wynikających z beztroskiego i lekceważącego przepisy zachowania kierujących - uzasadniają.

Podczas wczorajszej służby policjanci wylegitymowali 33 uczestników ruchu drogowego. Ujawnili przy tym 38 wykroczeń drogowych.

 • W 8 przypadkach policjanci ujawnili przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych. 
 • Najczęstsze wykroczenia popełniane wczoraj przez pieszych to przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym. Tak było w 5 przypadkach. 
 • W 2 przypadkach policjanci zauważyli pieszych, którzy szli nieprawidłową stroną drogi.
 • Ujawnili też wykroczenia popełnione przez kierujących: jazdę wzdłuż po przejściu dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, nieprawidłowe zatrzymanie i postój oraz w 4 przypadkach korzystanie przez kierującego z telefonu komórkowego trzymanego w ręku. 
 • Policjanci wyeliminowali też z ruchu jednego nietrzeźwego rowerzystę.

f


Pamiętajmy!

Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego prowadzą do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa.


Na podstawie: KPP NML/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~andy 2 ponad rok temuocena: 100% 

  A może by się tak za pieszych wziaść włażą na przejście dla pieszych z komórką przy uchu , przecież mają pierszeństwo a 40 tonowy TIR zatrzyma się na trzech metrach . Jacy rządzący takie państwo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~andy 1 ponad rok temuocena: 100% 

  A może by się tak za pieszych wziaść włażą na przejście dla pieszych z komórką przy uchu , przecież mają pierszeństwo a 40 tonowy TIR zatrzyma się na trzech metrach . Jacy rządzący takie państwo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6124 sekundy