REKLAMAfredom
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 marca 2023, 09:10 komentarzy 4

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Znamy szczegóły projektu zakupu przez Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie nowego sprzętu medycznego i aparatury diagnostycznej. Jakie urządzenia pojawią się na wyposażeniu placówki? Wymieniamy poniżej.

Na doposażenie swoich oddziałów Powiatowy Szpital w Iławie pozyskał dofinansowanie z Funduszy Europejskich, z działania Ochrona zdrowia.

Projekt ten, jak Czytelnicy portalu www.infoilawa.pl wiedzą już z artykułu opublikowanego w poniedziałek, opiewa na kwotę ponad 1,3 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie niemal 1,1 mln. Dzisiaj wracamy do tematu z zapowiedzianymi szczegółami.

W ramach przedsięwzięcia zakupionych zostanie 36 pozycji sprzętu do diagnostyki, leczenia i rehabilitacji. Sprzęt ten trafi m.in. do oddziałów rehabilitacyjnych, oddziału chorób wewnętrznych, neurologicznego i udarowego, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ale również na blok operacyjny i do działu fizjoterapii.

Urządzenia wymienia Żaneta Jończak, kierownik działu organizacyjnego szpitala w Iławie:

Zakupione zostaną aparat RTG z ramieniem C, aparat USG, defibrylator, kardiostymulator, holtery EKG i ciśnieniowe, diatermia, urządzenie do terapii podciśnieniowej, a także sprzęt rehabilitacyjny jak: bieżnia elektryczna, schody treningowe, aparat wielofunkcyjny do fizykoterapii, system rehabilitacji funkcjonalnej z kontrolą równowagi, służący do rehabilitacji pacjentów w warunkach wirtualnej rzeczywistości, szyny do ćwiczeń biernych stawu kolanowego i biodrowego.


Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem realizacji sprzęt trafi do szpitala w Iławie najpóźniej w drugim półroczu bieżącego roku. 


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Adam 4 ponad rok temuocena: 38% 

  A to już pierwszy żebrak RP w czerwonych portkach nie daje sprzętu na biedne dzieci naiwniaki?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iwo 3 ponad rok temuocena: 50% 

  naprawde chcialoby sie dosadnie odpowiedziec Adamowi , ale szkoda pisac aby madry inaczej mial satysfakcje.!!!!!!!!!!Jeszcze nie raz skorzystasz z tego sprzetu madralo !!!!!!!!!! i oby nie bylo zapozno ....... A co do obslugi sprzetu ... to prywatnie robiac badania naucza sie w trzy miga bo za pieniazki....... tak bylo, i bedzie....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zdanie 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Pytanie czy będzie komu go obsługiwać?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~You 1 ponad rok temuocena: 100% 

  To pierwsze pytanie. Drugie- na kiedy można się będzie zarejestrować na fizykoterapię? Z tego co się dowiedziałem to zajęty jest już 2024r. Na NFZ. Prywatnie w ciągu tygodnia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4406 sekundy