REKLAMApluszak
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 marca 2023, 11:58 komentarzy 1

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Niecodzienna sytuacja stała się przyczyną interwencji iławskich policjantów pod jedną z miejscowych szkół. Świadka zaniepokoił tam stan mężczyzny, który stał niedaleko budynku... z założoną na głowę torbą. Jak się później okazało, był zagubiony, zdezorientowany i potrzebował pomocy.


Służba patrolowa każdego dnia stawia przed policjantami różne wyzwania. Czasami trzeba interweniować tam, gdzie dochodzi do zakłócenia ładu i porządku publicznego, innym razem trzeba podjąć czynności służbowe wobec osób, które złamią prawo. Bywa jednak i tak, że policjanci zostają poinformowani o z pozoru zwykłej sytuacji, która - jak się później okazuje - mogłaby skończyć się nieszczęśliwie.


O takiej właśnie sytuacji zostali poinformowani w środę (22 marca), kilka minut po godzinie 20:00, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. 

- Zgłaszająca oświadczyła, że przy jednej z lokalnych szkół stoi starszy mężczyzna. Dodała, że wygląda na zagubionego, a na głowie ma założoną torbę. Oświadczyła, że poczeka z nim do czasu przyjazdu patrolu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zastali zgłaszającą oraz mężczyznę - podaje szczegóły tej interwencji st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Okazało się, że 65-latek nie wiedział, co robi przy szkole, miał również problem z odpowiedzią na najprostsze pytania. Funkcjonariusze ustalili, gdzie mieszkają najbliżsi mężczyzny, po czym odwieźli go do domu.

Właściwa reakcja, a także okazana przez świadka i iławskich policjantów pomoc być może zapobiegły nieszczęśliwym wydarzeniom.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Wkoorwiona 1 ponad rok temu

    Prawidłowa reakcja Pani. Szkoda tylko że naszej policji trzeba wszystko podawać na tacy bo sami nie obserwują i nie reagują. Może sanoiwna Policja zajmie się idiotami którzy urządzają dobre w centrum miasta wyścigi samochodowe. Wczoraj tj. sobotę około Godz. 23 najpierw trzy samochody pędziły ponad 80 km/godz od ratusza w stronę poczty a po ok. 15 minutach były już 4 i gnały w stronę ronda przy Tiffi. Po jaką cholerę zamontowane są w tylu punktach miasta kamery? Dlaczego nikt nie reaguje? Może wreszcie któryś z szefów iławskiej policji się wypowie dlaczego nic z tym nie robią.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4005 sekundy