REKLAMAfredom
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 marca 2023, 12:20

(Zdjęcia i nagranie: materiały restauracji.)

Poznajcie Tosię - to pierwszy kelner-robot pracujący w Nowym Mieście Lubawskim i w Iławie! 

- Zdaję sobie sprawę, że dzisiaj jeszcze należy to do rzadkości, ale myślę, że takie urządzenia to przyszłość branży gastronomicznej i to wcale nie tak odległa - mówi w rozmowie z portalem www.infoilawa.pl właściciel prowadzonej w regionie sieci pizzerii, który w swoim lokalu w Nowym Mieście Lubawskim "zatrudnił" niedawno kelnera... robota. - Od nadchodzącego czwartku, 30 marca będzie obsługiwał naszych gości w Iławie - zapowiada Tomasz Kasprowicz. 

f

Dwa tygodnie temu w jego pizzerii "Toto" w Nowym Mieście Lubawskim pojawił się... "robot kelnerski Keenon DinerBot T8". 

- Dostawczy i reklamowy mistrz wydajności - czytamy w materiałach dystrybutora urządzenia. - Szybki, zwinny i niesamowicie inteligentny [...], bez problemu poradzi sobie z wąskimi przestrzeniami o szerokości zaledwie 55 centymetrów.

A jak Tosia - bo właśnie takie imię nadano robotowi w Nowym Mieście Lubawskim - radzi sobie w praktyce?

- Bardzo dobrze - ocenia w rozmowie z nami właściciel pizzerii, Tomasz Kasprowicz, który zdecydował się na wprowadzenie tej innowacji w swoim lokalu. - Muszę wręcz przyznać, że jestem zaskoczony - na plus. Robot jest bardzo pomocny i odciąża personel w zakresie wielu zadań: sprawnie dostarcza jedzenie i napoje do stolików, odwozi brudne naczynia. Może też odtwarzać muzykę, witać gości - w zależności od tego, jakie zostanie wgrane oprogramowanie. 

Do tego Tosia, jak się okazuje, spotyka się z życzliwym przyjęciem ze strony klientów.

- Faktycznie budzi wśród naszych gości ciekawość i zainteresowanie - przyznaje Tomasz Kasprowicz. - Dotyczy to klientów w różnym wieku, ale w sposób szczególny: młodzieży - dodaje. - Sam po raz pierwszy spotkałem się z takim robotem, będąc w restauracji w Warszawie. Zacząłem się zastanawiać nad wprowadzeniem robota we własnych lokalach; w tej chwili urządzenie jest u nas testowane. Doświadczenia są pozytywne, więc myślę, że zdecyduję się na zakup robota, a może nawet dwóch - komentuje przedsiębiorca.

Jego zdaniem takie urządzenia to odpowiedź na wyzwania, z jakimi mierzy się obecnie branża, której zaczyna brakować rąk do pracy - zwłaszcza, że w gastronomii pracuje się w weekendy, święta, nieraz do późnego wieczora.

- Robotom to nie przeszkadza... - komentuje pan Tomasz. - Dlatego myślę, że takich urządzeń będzie przybywać w okolicznych restauracjach. Według mnie już nawet za rok to może być standard. Natomiast w Nowym Mieście Lubawskim i Iławie - z tego, co mi wiadomo - faktycznie to my jesteśmy pierwsi.

Keenon DinerBot T8 - a jeśli ktoś woli: Tosia - lada dzień pojawi się też w Iławie. Kelner robot będzie obsługiwał gości w pizzerii "Toto" - tej w parku miejskim na ul. Niepodległości - od nadchodzącego czwartku, 30 marca.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia i nagranie: materiały restauracji.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet
Artykuł załadowany: 0.2859 sekundy