wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 marca 2023, 17:32 komentarzy 8

Jeziorak Iława podejmował dzisiaj przed własną publicznością Olimpię Olsztynek. Przed tym meczem gospodarze zajmowali w tabeli forBET IV ligi 5. miejsce, zaś przyjezdni dość odległą, 14. lokatę.

Ten mecz to pierwsze w tym roku ligowe starcie Jezioraka rozgrywane przed własną publicznością.

18. kolejka forBET IV ligi
Sobota, 25 marca
Jeziorak Iława - Olimpia Olsztynek 2-2 (1-0)
1:0 - Hubert Szramka (11')
2:0 - Hubert Leszczenko (76')
2:1 - Sebastian Iwulski (80')
2:2 - Yauheni Semianovich (90'+)

Dzisiejsze spotkanie w Iławie to dla obu drużyn drugie spotkanie rundy wiosennej. Jeziorak Iława na pewno odczuwa niedosyt po wyjazdowym remisie 2:2 z Mamrami Giżycko, zaś dla rywali inauguracja piłkarskiej wiosny była zupełnie nieudana, bo przegrali 1:3 z Motorem Lubawa.

Wynik sobotniego spotkania w Iławie otworzył Hubert Szramka. Jego gol z 11. minuty meczu był jedyną bramką, jaką obejrzeli w pierwszej odsłonie spotkania zgromadzeni na stadionie przy ulicy Sienkiewicza kibice. Na kolejną przyszło poczekać do 76. minuty. Ładną akcję Jezioraka wykończył celnym strzałem Hubert Leszczenko i na tablicy wyników było już 2:0 dla biało-niebieskich.

W 80. minucie odpowiedzieli goście - strzałem zza pola karnego Sebastian Iwulski przelobowal bramkarza, zdobywając bramkę kontaktową. I zrobiło się nerwowo! Goście grali ostro, nie przebierając w środkach i za wszelką cenę starając się doprowadzić do remisu. Ta sztuka udała się im w doliczonym czasie gry; tym razem na listę strzelców rywala wpisał się Yauheni Semianovich. Tak w ostatnich minutach meczu Jeziorakowi niestety wymknął się komplet punktów...

Jeziorak Iława: Włodarczyk - Kłosowski, Kressin, Kwiatkowski, Bartkowski, Kuciński, Leszczenko, Sedlewski, Banaszek, Szramka, Kruczkowski. Rezerwa: Urban, Abramczyk, Górski, Imamoto, Nastaj, Sagan, Zieliński.

W następnej kolejce, 1 kwietnia, Jeziorak zagra na wyjeździe z Pisą Barczewo.

Jeziorak Iława podejmował Olimpię Olsztynek w pierwszym domowym meczu piłkarskiej wiosny.