REKLAMAPanczen1
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 marca 2023, 09:50

(Fot. materiały prasowe.)

Poznaliśmy projekty, które otrzymają finansowe wsparcie w konkursie "WM DLA WM. Wsparcie współpracy międzynarodowej JST w województwie warmińsko-mazurskim w 2023 roku".

Decyzję o przyznaniu wsparcia finansowanego podjęli radni wojewódzcy podczas sesji sejmiku, która odbyła się 28 marca 2023 roku.


Celem konkursu "WM DLA WM" jest wspieranie samorządów lokalnych z województwa warmińsko-mazurskiego w realizacji międzynarodowych projektów, które wzmacniają istniejące partnerstwa międzynarodowe, służą aktywizacji społeczności lokalnych i wspierają rozwój społeczno-gospodarczy regionu. W tym roku tematem przewodnim jest także obchodzony w naszym regionie rok Mikołaja Kopernika.


Wnioski o dofinansowanie mogły składać gminy i powiaty z województwa warmińsko-mazurskiego, a także ich jednostki organizacyjne.

Wybrane do dofinansowania projekty realizowane będą wspólnie z partnerami z Ukrainy, Niemiec, Litwy, Francji i Holandii.

Łączna kwota przeznaczona na konkurs wyniosła 60 tys. zł. 

Wśród beneficjentów programu znalazły się m.in. Miasto Iława z projektem "Poznaj moje miasto i mój region - integracyjno-edukacyjna wymiana młodzieży Iława-Tholen 2023", dofinansowanym kwotą 8 tysięcy złotych, a także Gmina Iława z projektem "Trwałość tradycji ludowej - przyjaźń i współpraca w gminach: Kose, Pagiegai, Iława" - w tym przypadku dotacja wynosi 5,5 tysiąca złotych.

- Serdecznie gratuluję wszystkim beneficjentom programu. Realizacja projektów o charakterze międzynarodowym niesie za sobą dużo korzyści, m.in.  wykorzystanie nowych narzędzi analitycznych, współpracę ze zróżnicowanym gronem interesariuszy oraz wykorzystanie lokalnych i regionalnych inicjatyw i pomysłów – mówi Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


Projekt „Przewodnicząca Sejmiku w Info” jest realizowany przez portal Info Iława we współpracy z Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego celem jest przybliżenie Czytelnikom działalności samorządu naszego województwa.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAogłoszenie
REKLAMAKOMA
REKLAMAmk instal
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAFabryka urody
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2447 sekundy