REKLAMAYasumi
REKLAMAPracownia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 marca 2023, 11:53 komentarzy 3

(Fot. UM w Iławie.)

To chyba jeden z najbardziej wyczekiwanych remontów w mieście. Wysłużona i dziurawa ulica Dworcowa w Iławie doczeka się kompleksowej przebudowy.

Roboty ruszą lada dzień. To nieuchronnie wiąże się z utrudnieniami dla kierowców i pieszych. Jak podaje Urząd Miasta w Iławie, ULICA DWORCOWA od nadchodzącego poniedziałku, 3 kwietnia BĘDZIE ZAMKNIĘTA DLA RUCHU.

Dotyczy to zarówno ruchu pojazdów, jak i pieszych. 

- Utrudnienia związane są z rozpoczętą realizacją inwestycji. Jedną z jej części jest budowa ulicy Dworcowej z ciągiem pieszo-rowerowym - informuje iławski magistrat.

W ramach robót budowlanych na ulicy Dworcowej zostaną wykonane prace polegające na budowie nawierzchni, chodników, ścieżki rowerowej, oświetlenia ulicznego i uzbrojenia podziemnego, w tym przebudowa sieci wodociągowej, elektroenergetycznej i oświetlenie ulicy (wymiana oświetlenia na energooszczędne typu LED) oraz budowa kanału technologicznego. 

Wszystko w ramach zadania pod nazwą „Poprawa dostępności komunikacyjnej poprzez budowę dróg na terenie miasta Iławy”, obejmującego również budowę ulicy Gospodarskiej i Łąkowej. Całość zrealizuje iławska spółka IPB – EXIM, w ramach zawartej z Miastem Iława umowy o łącznej wartości ponad 8 mln zł. Z tego ponad 7,7 mln zł to dotacja z "Polskiego ładu".

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~IŁAWIAK 3 2 miesiące temuocena: 0% 

  "Widziałem w Lubawie" chyba komentujesz nie to miasto.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  w końcu!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~abc 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Jeśli chodzi o oświetlenie, to nie przesadzajmy. Ostatnio modne są lampy typu LED i one są sporo jaśniejsze. Tak jak stoją dotychczasowe latarnie, to co druga by wystarczyła, oraz przy skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych itp. Widziałem np. w Lubawie, na niektórych ulicach w nocy świeci się 1 na 3 latarni i to też wystarczy. Wcale nie jest za ciemno. Oszczędności w rachunkach za energie elektryczną miasto będzie miało.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.5137 sekundy