REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 marca 2023, 14:48 komentarzy 5

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Mieszkańcy gminy Susz skarżą się na opłakany stan drogi powiatowej między Kamieńcem a Rudnikami. Zarządca przyznaje, że wymaga on remontu i już od dłuższego czasu podejmuje starania o pozyskanie na ten cel środków zewnętrznych. Od powodzenia tych starań zależy, kiedy droga faktycznie doczeka się remontu.

Mieszkańcy gminy Susz apelują o przebudowę wysłużonej drogi powiatowej nr 1295N na odcinku Kamieniec - Rudniki w gminie Susz. Poprosili o nagłośnienie problemu.

"Droga jest opłakanym stanie, jak durszlak. Na całej szerokości asfaltu dziura na dziurze. A funduszy ciągle brak, wciąż jesteśmy na rezerwowej liście... Prosimy o pomoc i interwencję. Czy w końcu znajdą się pieniądze, bo jeździć się już tędy prawie nie da...?"

Jak się okazuje, zarządca świetnie sobie zdaje sprawę z potrzeby wyremontowania tej drogi. Ma już gotowy projekt.

- Dokumentację na przebudowę drogi powiatowej nr 1295N Kamieniec - Ulnowo, odc. Kamieniec - Rudniki opracowano w latach 2020-2021. Przygotowano też i złożono wnioski o dofinansowanie zadania - komentuje dla portalu www.infoilawa.pl Radosław Augustyniak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Iławie.

To szczegóły na ten temat. W lipcu 2021r. iławski PZD starał się o dotację na to zadanie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład - bez powodzenia. Kolejny wniosek złożył na przełomie lipca i sierpnia 2021r., tym razem starając się o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ten projekt znalazł się na liście rezerwowej, ostatecznie jednak nie otrzymał dofinansowania. Jeszcze jeden wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg złożono na przełomie lipca i sierpnia 2022r., zakładając realizację robót w roku 2023; obecnie projekt jest na liście rezerwowej.

- Zdajemy sobie sprawę ze stanu technicznego nawierzchni jezdni i uciążliwości, jakie się z tym wiążą, zwłaszcza w okresie zimowo-wiosennym, kiedy nie ma możliwości przeprowadzenia skutecznego i kompleksowego remontu - komentuje Radosław Augustyniak. - Jednocześnie obiektywnie należy stwierdzić, że tego typu problemy występują na kilkudziesięciu drogach powiatowych, a powiat bez znaczącego wsparcia z zewnątrz nie jest w stanie realizować zadań inwestycyjnych w zakresie, w jakim zarówno mieszkańcy, jak i my byśmy sobie tego życzyli. 

Zarządca drogi zapowiada, że gdy wystąpią sprzyjające warunki atmosferyczne, przeprowadzone zostaną remonty cząstkowe emulsją i grysami. 

- Jeżeli chodzi natomiast o wykonanie nowej nawierzchni, to w dużej mierze jest to uzależnione od środków zewnętrznych, których na chwilę obecną nie otrzymaliśmy - kończy szef Powiatowego Zarządu Dróg w Iławie.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane przez Czytelniczkę.

Droga Kamieniec - Rudniki w opłakanym stanie. Zarządca stara się o środki zewnętrzne na remont.

Ilość zdjęć 14

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~kio 5 ponad rok temu

  nie ma siana, a drogi kosztują, może pepko i rosman się zlitują i naprawią parę metrów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ale jaja 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Sprawdź drogę do Siemian po tej zimie. Ta ze zdjęcia to lux. Do Siemian jeden kurs i wybite zawieszenie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to wszystko to jaja...wszędzie 3 10 miesięcy temu

  a może inaczej ... ciężki transport który jeździ po drogach - zabierać dodatkowe opłaty ... w kierunku siemian droga, którą jeżdżą transporty z drewnem wycinanym na potęgę z naszych lasów ---- cała zimę ilości takie że głowa boli jak zobaczyłam te ilości wyciętych połaci lasów ... niech nadleśnictwa płacą za te zniszczenia dróg bo najwięcej tam gdzie wycinki w pobliżu były czy są ... nie wspomnę już o drogach w lasach np. REZERWAT JASNE a droga w lesie rozjechana że nawet strach iść po tych dziurach. Nie wspomnę już o wycieczce rowerowej. Wszystko rozwalone rozjechane od ciężkiego sprzętu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 2 ponad rok temuocena: 100% 

  A co z drogą z Wikielca do Karasia nigdy się nie doczekamy.Kawałek dalej w kierunku Jamielnika Nowe Miasto potrafiło zrobić a nas mają w d...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ssss 1 ponad rok temuocena: 100% 

  A co z drogą do Smolnik ? Ja się pytam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6414 sekundy