ZDZ
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 kwietnia 2023, 12:35 komentarzy 1

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Wypadek za wypadkiem! Po weekendowej serii niebezpiecznych zdarzeń na drogach w powiecie iławskim mundurowi apelują o rozsądną i odpowiedzialną jazdę! Szczegóły odnotowanych wypadków, a także interwencji wobec innych kierujących, poniżej.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących policjanci zatrzymali w piątek (31.03.2023 r.) w Zalewie, kilka minut po godzinie 8:00. Funkcjonariusze zauważyli kierującego jednośladem, który miał problem z utrzymaniem równowagi. W trakcie czynności okazało się, że 52-latek kierował rowerem, mając 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Natomiast po godzinie 13:00 w Lubawie 66-latek kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych i doprowadził do jego potrącenia. Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Tymczasem w gminie Iława, na DK16, 22-latek kierujący fiatem nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go BMW i doprowadził do zderzenia między pojazdami, w następstwie czego fiat zjechał na lewe pobocze drogi, natomiast BMW uderzyło w przepust betonowy. Kierujący BMW z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Z kolei w sobotę (1.04.2023 r.) w gminie Iława, na drodze wojewódzkiej w kierunku Sampławy, 50-latka kierująca volkswagenem, w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania, doprowadziła do bocznego zderzenia z samochodem ciężarowym, a następnie przemieściła się do przydrożnego rowu. Kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało, a za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem.

Kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci również w gminie Iława. W trakcie czynności okazało się, że 27-latek kierował rowerem, mając 0,7 promila alkoholu w organizmie, natomiast 22-latek jeździł jednośladem, mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami.

Tymczasem w Iławie, kilka minut przed godziną 21:00, policjanci zatrzymali do kontroli 17-latka kierującego rowerem. Okazało się, że również młody mieszkaniec miasta kierował jednośladem pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. 17-latek został ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł.

Natomiast w Stradomnie 28-latek kierujący seatem na łuku drogi w lewo nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a 28-latek za spowodowanie zdarzenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
Swojak

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~. 1 ponad rok temuocena: 100% 

    NIEZACHOWYWANIE ODSTEPU ZA POJAZDEM TO PLAGA W POLSCE. PRAKTYCZNIE NORMA. NIECH POLICJA ZA TYCH SUPER-KIEROWCÓW TEŻ SIĘ ZABIERZE. WYPADKÓW CO NIE MIARA. OSOBIŚCIE W TAKIM WYPADKU JAK MAM NA OGONIE GOŚCIA TO OSTRZEGAM TYLNIMI ŚWIATŁAMI I MRUGAM I UDAJE SIĘ GO NAUCZYĆ I ODDALA A JEŚLI NIE, TO DAJCIE SYGNAŁ ŻE GO PUSZCZAM, ZDEJMUJĄC Z GAZU NOGĘ. PRZEWAŻNIE UCIEKAJĄ DO PRZODU. W TEN SPOSÓB UNIKNĄŁĘM JAK NARAZIE WYPADKU.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4395 sekundy