REKLAMAZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 kwietnia 2023, 09:16 komentarzy 15

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

W poniedziałek, 3 kwietnia zostały podpisane umowy dotyczące modernizacji dróg gminnych. Samorząd pozyskał na ten cel prawie 4 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowy z wykonawcami podpisał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz ze Skarbnik Gminy Marleną Baranowicz-Rak.

Trzy umowy zostały podpisanie z właścicielem przedsiębiorstwa Mar-Dar Marianem Tompalskim. W ich ramach zostaną zrealizowane poniższe zadania:

 • przebudowa drogi gminnej Franciszkowo Dolne – Borek o długości prawie 2,5 km. Wartość zadania wyniesie niespełna 1,6 mln zł,
 • przebudowa drogi gminnej Wiewiórki – Prasneta o długości ponad 2 km. Wartość zadania wyniesie nieco ponad 3 mln zł,
 • przebudowa drogi gminnej nr 146030N w Stradomnie o długości prawie 2 km. Wartość zadania wyniesie niespełna 1,5 mln zł.

f

Tego samego dnia została podpisana umowa z pełnomocnikiem firmy Drogomex Marcinem Czarnuchem. Umowa dotyczy przebudowy drogi gminnej we Frednowach o długości 486 m, a jej wartość wyniesie prawie 1 mln zł.

Wszystkie zadania zostały objęte 50% dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i zostaną ukończone w terminie 6 miesięcy od dnia podpisania umów.

Źródło: UG Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

15Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Mieszkaniec 15 3 miesiące temu

  Franciszkowo - Borek po pierwsze nie ma 2.5 km po drugie tej drogi nie można nazwać drogą przywiezione kamyki z odzysku zalane smołą Ujnia odwalona i tyle!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xd 14 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Ciekawe co z drogą Rudzienice - Mątyki . Tą droga to porażka cały odcinek tej drogi składa się głównie z dziur łatanie wielokrotnie po krótkim czasie znów się zrobiły dziury w tych samych miejscach. Chyba coś poszło nie tak

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~laska 13 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Mieszkańcy powinni zbierac faktury za remonty aut i solidarnie wynając prawnika i walczyć ze starostwem o zwrot kosztów remontu aut zniszczonych na drogach powiatowych !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 12 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Adu, według Biuletynu Informacji PublicznejWarmińsko-Mazurskiego Biura Planowania Przestrzennego w Olsztynie jest droga która leży na działce numer 30 w obrębie Stradomna. Poniżej wrzucam screena z geoportalu powiatu iławskiego, jest to ta różowa droga

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zdanie 11 10 miesięcy temuocena: 75% 

  Co by nie mówić, gminne drogi są lepsze od powiatowych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pelson 10 10 miesięcy temuocena: 80% 

  A w Iławie nie potrafią skończyć małego ronda

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ada 9 10 miesięcy temuocena: 50% 

  Który to jest odciek drogi w stradomnie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec Iławy 8 10 miesięcy temuocena: 79% 

  Nieśmiało zapytam, a co z drogą Iława-Siemiany? Wydawało mi się, że Siemiany są wizytówką Gminy, stąd najbardziej reprezentacyjne imprezy w roku. Czy mamy rozumieć, że Wójt promuje podróż do Siemian wyłącznie łodzią, balonem lub samolotem, bo samochód przy obecnym stanie drogi to tylko "terenowy" a i ten na niektórych odcinkach połamie sobie wahacze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podróżnik 7 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Zgodzę się w 100% jest drogą wstydu, nie ważne czy to droga gminna czy powiatowa jest w tragicznym stanie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec Iławy 6 10 miesięcy temuocena: 25% 

  "Siemiany": gdybyś władał umiejętnością czytania ze zrozumieniem, to byś się nie ośmieszał ujawniając przy okazji swój iloraz:) Nie jest tajemnicą poliszynela, że do remontu dróg powiatowych mogą się dokładać Gminy, a przykładów jest mnóstwo, w tym również w naszym powiecie. Jesteś obeznany z Internetem (tak, piszemy z dużej:) to możesz sobie wyszukać konkretne inwestycje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Siemiany 5 10 miesięcy temuocena: 50% 

  W dobie internetu przy łatwości dostępu do informacji prawnych jednak istnieją ludzie o nikłym ilorazie inteligencji. Mieszkańcu tylko nie odpisuj zanim nie przeczytasz pewnych ustaw, przepisów bo tylko się ośmieszysz i potwierdzisz ,że masz mały iloraz - wiesz czego?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mój nick 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

  to jest raczej droga powiatowa , nie gminna. Inny szef, inne budzety

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec Iławy 3 10 miesięcy temuocena: 57% 

  Nie można wiecznie swojej nieudolności w zarządzaniu majątkiem, tłumaczyć administracyjną własnością danego terenu. Akurat jeżeli chodzi o drogi, to nie od dziś wiadomo, że powiat nie ma pieniędzy na remont wszystkich dróg, a użytkowanie ich jest dużo bardziej intensywne jak dróżek gminnych, więc dla danego włodarza na którego terenie jest takowa strategiczna droga powinno być celem nr 1, by jej stan nie psuł wizerunku całej gminy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 2 10 miesięcy temuocena: 60% 

  Sprawdź kto zarządza tą drogą i dopiero nieśmiało pytaj.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 1 10 miesięcy temuocena: 76% 

  Święte słowa! Tam tylko można koła pourywać. Niech zedrą ten dziadowski asfalt, lepiej będzie się jeździło leśną drogą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3677 sekundy