wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 kwietnia 2023, 18:22

(Fot. Artur Kijewski.)

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn udało się przedłużyć rywalizację w I rundzie fazy play-off. W trzecim spotkaniu ćwierćfinałowym gospodarze zwyciężyli 3:2. Czwarty mecz w Iławie już w niedzielę o godz. 14:45!

Ciężkie zadanie czekało siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn przed rewanżowym starciem z Aluron CMC Wartą Zawiercie w Iławie. Chcąc awansować do półfinału rozgrywek PlusLigi, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur musiała wygrać aż trzy spotkania z rzędu – dwa w Iławie oraz jedno w Zawierciu. Przypomnijmy, iż po dwóch spotkaniach rozegranych na Śląsku Jurajscy Rycerze prowadzili 2:0 – rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

W sobotnim spotkaniu w Iławie nie zobaczyliśmy Mateusza Poręby, którego przerwa w grze potrwa dwa tygodnie (uraz mięśnia brzucha) oraz Grzegorza Pająka (grypa). W wyjściowym składzie zobaczyliśmy zatem: Jankiewicza na rozegraniu, Karlitzka z Andringą na przyjęciu, Averiilla i Jakubiszaka na środku, Butryna na ataku i Hawryluka na pozycji libero.

Gra Akademików z Kortowa wyglądała znacznie lepiej niż w poprzednich spotkaniach w Zawierciu. Ryzykowali w polu serwisowym, co przynosiło pozytywny skutek. Choć gra w pierwszej partii toczyła się punkt za punkt, to końcówka należała do gości, którzy zwyciężyli 25:22. W drugiej odsłonie role się odwróciły. Przy zagrywce Robberta Andringi, gospodarze wypracowali kilka punktów przewagi, której nie oddali do samego końca – 25:16.

W trzeciej partii z minuty na minutę obserwowaliśmy coraz lepszą grę gospodarzy, a po stronie gości mnożyły się błędy. Do głosu doszli środkowi (zagrywki Jakubiszaka oraz ataki Averilla), a dzięki dobrej grze blok-obrona, gospodarze pewnie wygrali 25:15. W czwartej odsłonie jednak do głosu ponownie doszli goście, którzy doprowadzili do tie-breaka (25:18). Pełen emocji tie-break należał do siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn, którzy wygrali 15:13.

- Był to bardzo emocjonujący mecz i ciekawy dla kibiców. To była ostatnia szansa dla nas, aby pozostać w grze w play-off. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, każdy zostawił kawał serca. Cieszymy się ze zwycięstwa - powiedział po meczu Kuba Hawryluk.

W rywalizacji do trzech zwycięstw siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie prowadzą 2:1. Czwarte spotkanie w Iławie już w niedzielę o godz. 14:45 – bilety w cenie 40 złotych (normalne) i 30 złotych (ulgowe) są do kupienia na indykpolazs.pl/bilety. W przypadku ponownego zwycięstwa Indykpolu AZS decydujące spotkanie zostanie rozegrane w środę, 19 kwietnia w Zawierciu.