REKLAMALuxHair
ZDZ
Mariusz Skubij w swoim salonie Exclusive, przeniesionym z ulicy Niepodległości na ulicę Kościuszki 6A. Ponad 30 lat doświadczenia w branży, to mówi samo za siebie!

Mariusz Skubij w swoim salonie Exclusive, przeniesionym z ulicy Niepodległości na ulicę Kościuszki 6A. Ponad 30 lat doświadczenia w branży, to mówi samo za siebie!

Drodzy Okularnicy! Czy wiecie, że nie w każdym sklepie z oprawkami spotkacie optyka, czyli osobę wykwalifikowaną w zakresie wykonywania okularów na zamówienie i optometrystę - specjalistę uprawnionego do badania narządu wzroku? I te pierwsze, i drugie uprawnienia zawodowe ma Mariusz Skubij - iławski optyk już od 1991 roku. Jego doświadczeniu w naszym mieście - w Salonie Optycznym Exclusive, niedawno przeniesionym z ul. Niepodległości na ul. Kościuszki 6A - ufa już drugie pokolenie!

REKLAMAMateusz szauer

To zaufanie i doświadczenie są najważniejsze - w końcu mówimy o wzroku, naszym najważniejszym zmyśle!

Iławski przedsiębiorca wspomina, że gdy na początku lat 90-tych otworzył swój salon (ciekawostka: na początku mieścił się on na pierwszym piętrze domu towarowego w ratuszu), był w Iławie zaledwie drugim optykiem. Swój salon prowadził wówczas jeszcze tylko Kazimierz Rutecki. Lata mijały, rynek się zmieniał. A Salon Optyczny Exclusive, chociaż idzie z duchem czasu, wciąż cieszy się wśród iławian zaufaniem, na które właściciel pracował kilka dekad. 

- To już ponad 30 lat pracy w tym zawodzie - 1,5 pokolenia! - mówi optyk Mariusz Skubij, którego w Iławie znają chyba wszyscy, a którego teraz znajdziecie w nowej siedzibie na ulicy Kościuszki 6A - w samym centrum naszego miasta, gdzie Exclusive przeniósł się z ulicy Niepodległości. - Osoby, które w latach 90-tych przychodziły do mnie jako dzieci, dzisiaj wracają ze swoimi dziećmi. To cieszy, bo na zaufanie i renomę pracuje się rzetelnie latami. Warto - uważam, że to zawsze procentuje. Przez te wszystkie lata prowadzenia własnej działalności nauczyłem się i zawsze stawiam na najlepszą formę reklamy - zadowolnego klienta. Wierzę, że właśnie tacy klienci, dobrze obsłużeni, życzliwie potraktowani, wracają i polecają moje usługi swojej rodzinie i znajomym - podkreśla pan Mariusz.

U niego nadal sercem zakładu jest własny warsztat.

- Tutaj powinien znajdować się skaner opraw, tutaj powinien znajdować się automat do szlifowania szkieł i tutaj powinien znajdować się diopromierz do sprawdzania mocy czołowej szkła - wymienia optyk i u niego tak właśnie jest. - Warto pamiętać o tym, że nie każdy sklep oferujący oprawy okularowe jest w istocie zakładem optycznym. Niestety, czasem może to wprowadzać klientów w błąd - dodaje przedsiębiorca. 

On sam najpierw postawił na prawo (ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu), aby wkrótce porzucić Temidę dla zawodowej miłości swojego życia. To był przypadek, a może przeznaczenie - z zawodem optyka zetknął się w zakładzie prowadzonym w Częstochowie przez kuzyna. Miał udzielić prawnej konsultacji, a... połknął optycznego bakcyla. Szybko zaczęły się rozmowy o uruchomieniu własnego zakładu optycznego w Iławie. Trzy miesiące później Exclusive już działał - zakład Mariusza Skubija został otwarty jako drugi w ówczesnej Iławie zakład optyczny - pierwszy, który był wyposażony we własny refraktometr do badania wzroku. 

A Mariusz Skubij, już od lat, legitymuje się świadectwem wykwalifikowanego optyka okularowego, wydanym w 1990 roku, a także dyplomem ukończenia studiów podyplomowych w zakresie optyki okularowej z optometrią (Politechnika Wrocławska, 2001 r.). Te dokumenty, podobnie jak certyfikaty potwierdzające świadczenie usług na najwyższym poziomie, dostępne są na ścianach salonu na ulicy Kościuszki 6A w Iławie.

- Nieraz śmieję się, że musiałem założyć własny zakład optyczny, bo i sam jestem okularnikiem, i żonę mam "wadowzroka" - uśmiecha się pan Mariusz. - Pamiętam, jak w 1984 roku przyjechaliśmy do Iławy po tym, jak skończyłem studia. Żona miała receptę na okulary - poszliśmy do zakładu optycznego, gdzie pani wyjęła trzy oprawki i położyła je na ladzie, twierdząc, że tak wyglądają możliwości w zakresie realizacji tej recepty. Nie chciałem uwierzyć, że tak rzeczywiście jest. I okazuje się, że miałem rację. Praktycznie do każdej oprawki można wstawić każdy rodzaj szkieł. Ograniczeniem są tutaj tylko umiejętności optyka.

A okulary bezpośrednio u optyka warto kupić nie tylko ze względu na fachową wiedzę osoby, która zdobyła taki zawód. W porównaniu do placówek, które zlecają wykonanie takiej usługi na zewnątrz, będzie też... po prostu szybciej. Swoje okulary otrzymasz najczęściej już następnego dnia, bez konieczności oczekiwania 3-4 dni - jak to bywa w przypadku wielu sklepów prowadzących sprzedaż oprawek wykonywanych przez inny podmiot.

Lojalność klientów Salon Optyczny Exclusive zdobywa też szerokim wachlarzem produktów - skrojonych na każdą kieszeń.

Ceny opraw zaczynają się tutaj już od 85 zł, z kolei najlepsze modele od markowych producentów kosztują około tysiąca złotych. Są oprawki podstawowe - niedrogie, są takie od ciekawego rodzimego producenta Dek Optica, łączącego jakość z ciekawym wzornictwem, są też designerskie modele z logami światowych marek: Tommy Hilfiger, Christian Dior, Ray-Ban, Gucci... Natomiast szkła dostarcza sprawdzona i ceniona brytyjska firma Jai Kudo. Badanie wzroku wykonasz bezpłatnie.


W salonie Exclusive często też znajdziecie atrakcyjne promocje. Oto te aktualne.

  • Szkła z powłoką BlueCare - dla osób pracujących przy monitorach komputerowych - do poniedziałku włącznie kupisz z rabatem -50% w stosunku do ceny katalogowej, a wszystko w ramach trwających w tym czasie "dni otwartych".
  • Szkła progresywne - czyli dla osób, które wymagają dwóch par okularów: innych do dali i innych do bliży - dostępne są teraz w takiej samej cenie bez względu na grubość soczewki. Jest to szczególnie korzystne dla osób z dużą wadą wzroku - oszczędności w takich przypadkach sięgają 50%.
  • Szkła korekcyjne przeciwsłoneczne, zarówno barwione na stałe, jak i samościemniające się (tzw. Transitions) - obecnie tańsze od szkieł białych!

Salon Optyczny Exclusive - fachowa wiedza, ponad 30 lat doświadczenia!

Szeroki wybór oprawek "na każdą kieszeń" i od topowych marek, atrakcyjne promocje.

TERAZ W NOWEJ LOKALIZACJI! Iława, ul. Kościuszki 6A.
Tel. 509 994 285.
E-mail: exclusive@optyk.ilawa.pl.
Facebook: link.


Sala sprzedaży z szeroką ofertą oprawek na każdy gust i każdą kieszeń? Jest!

Ale sercem salonu optycznego z prawdziwego zdarzenia jest warsztat! Tutaj pracuje optyk - osoba, która potrafi obsłużyć wszystkie te urządzenia i na miejscu samodzielnie osadzi każde szkła w każdej oprawie. To szybsze niż zlecanie tej pracy na zewnątrz.

Wzrok uznaje się za dominujący zmysł człowieka. Dlatego warto postawić na doświadczenie i wysokie kwalifikacje. Mariusz Skubij ukończył w zakresie optyki okularowej z optometrią studia podyplomowe.

Pan Mariusz przyznaje, że to duża satysfakcja, gdy z jego usług korzysta już drugie pokolenie tej samej rodziny.

Do wyboru, do koloru! Oprawki, jakie chcesz, w Salonie Optycznym Exclusive w Iławie.

Salon Optyczny Exclusive przeniesiony! Wcześniej przez lata na ulicy Niepodległości, teraz znajdziecie go na ulicy Kościuszki 6A w Iławie.

Artykuł sponsorowany.

REKLAMATom-bet
REKLAMAżuchowski
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMALuxbud
REKLAMAOrzechowska
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3432 sekundy