REKLAMAYasumi
REKLAMApluszak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 kwietnia 2023, 20:50 komentarzy 11

(Zdjęcia dzięki uprzejmości autora - Dariusza Jarmołowicza.)

Łącznie aż 190 uczestników, dzieci i młodzież z miejscowych szkół i przedszkoli, wzięło udział w pierwszych Iławskich Zawodach Lekkoatletycznych "Biegamy na Orliku", które zorganizowane zostały w tę sobotę, 22 kwietnia na obiekcie sportowym przy Szkole Podstawowej nr 5 w Iławie.

Organizatorzy nie kryją zadowolenia - zarówno z frekwencji, jak i z atmosfery. 

Zamysł organizatorów (SSP Orka) był taki, aby zaprosić do otwartej rywalizacji na jedynej tartanowej bieżni w Iławie w formule międzyszkolnej i weekendowej - tak, aby uczniowie nie musieli opuszczać lekcji i aby mogli im kibicować najbliżsi. Według Orki zdało to egzamin.

- Cieszymy się, że nasza lokalna społeczność miała okazję zobaczyć piękno "królowej sportu" w trochę mniejszym, ale profesjonalnym wydaniu - komentuje w imieniu klubu trenerka Aneta Ostanek. - Zawody znacznie przekroczyły nasze oczekiwania. Dopisało... wszystko, ale przede wszystkim pogoda, co na pewno przyczyniło się do takiej pięknej frekwencji zarówno na linii startu, jak i w strefie kibica. Początkowo miały to być skromne zawody na orliku, a dzięki tak dużemu zainteresowaniu zrobiła się z tego duża sportowa impreza. 

Finalnie w zawodach wzięło udział 190 osób, dzieci i młodzież ze wszystkich szkół i przedszkoli w Iławie. Startowali również zawodnicy ze szkół w Wikielcu, Gromotach, Jamielniku, Rudzienicach, Radomnie, Suszu oraz z iławskich szkół ponadpodstawowych.

Tzw. osobostartów było 225, a to dlatego, że część zawodników zdecydowała się na udział w dwóch konkurencjach, a niektórzy biegli jeszcze dodatkowo w sztafecie. 


Organizatorzy dziękują za wsparcie i pomoc wszystkim zaangażowanym. Wydarzenie, chociaż to dopiero pierwsza edycja, już zdobyło grono sponsorów i wolontariuszy. Według trenerów obserwujących rywalizację udało się wypatrzeć kilka nowych talentów - wśród uczniów, którzy jeszcze nie są zrzeszeni w żadnym klubie. Padło też kilka nieoficjalnych "życiówek".


Wyniki zawodów dostępne są pod tym linkiem. Poniżej zobaczcie wydarzenie w obiektywie.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia dzięki uprzejmości autora - Dariusza Jarmołowicza.

Pierwsze Iławskie Zawody Lekkoatletyczne "Biegamy na Orliku" - w obiektywie.

Ilość zdjęć 91

REKLAMATom-bet

11Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~lena 11 miesiąc temuocena: 0% 

  Jak wy ludzie się mylicie, ten trener to matka iławskiej lA. zastanów się co mówisz i nie poniżaj go. Miał sukcesy jakich nikt nigdy nie będzie miał, chyba ze Pani Ostanek. Jego zawodnicy zdobyli ponad 10 medali złotych, nie mówiąc o innych kolorach, ale na Mistrzostwach Polski PZLA, nie wojewódzkich. U niego zaczynała treningi nawet Olimpijka maratonka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 10 miesiąc temuocena: 67% 

  UWAGA MIESZKAŃCY IŁAWY! Ludzie uważajcie na swoje samochody, bo jakiś skurwysyn kręci się po ciemku i coś próbuje majstrować w okolicy Szpitala w Iławie na parkingu koło Prokuratury a wcześniej na parkingu Szpitala tym u góry obok ulicy Brzozowej. Nieraz jest rowerem przygotowanym do szybkiej ucieczki. Udaje, że gdzieś dzwoni, grzebie w komórce, a tak naprawdę kręci się, zagląda do aut i.t.p. Gnoju, jeszcze raz Cię zobaczę przy samochodzie, to Ci nawet Policja nie zdąży pomóc. Poza tym zostałeś już dwa razy nagrany kamerą z okna. Więc wiemy kogo szukać nocny śmieciu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 9 miesiąc temuocena: 100% 

  Potwierdzam brak wiadomości o takim super wydarzeniu sportowym w szkołach A takie międzyszkolne imprezy są bardzo potrzebne właśnie dla zdrowej rywalizacji

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~J 8 miesiąc temuocena: 33% 

  Ludzie ogarnijcie się. Wystarczy samemu się zainteresować np na stronie feebook wszystko było opisane

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~karo 7 miesiąc temuocena: 100% 

  W sp2 tez nie bylo info nauczyciele tez nic nie mowili tylko plakaty wisialy skryte

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 6 miesiąc temuocena: 92% 

  Do Luna: no jednak frekwencja była bardzo duża jak na takie wydarzenie. Do tego pierwsze. Rodziców nie krytykuję, ale brak informacji ze strony szkół, które to powinny być jak najbardziej zainteresowane tym wydarzeniem. Taka drobna różnica. I dlaczego nie mamy infrastruktury i medalisty? Bo może do tej pory za mało się działo, społeczność lokalna za mało się domaga i przez to nie ma zainteresowania ze strony władz odnośnie rozwoju (chociaż to zapewne się już teraz zmieni). Już jeden z radnych mocno się na organizatorce wyżywa, a sam z tego co wiem to raczej miał mizerne sukcesy w LA.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Luna 5 miesiąc temuocena: 10% 

  Panie rodzic, czy pan wie dlaczego tak jest? Ludzi zabawa specjalnie nie interesuje, a prawdziwe widowisko na stadionach z taranową bieżnią i dobrymi zawodnikami. Dookoła (Nowe Miasto L, Lubawa, Ostróda, Brodnica) mamy stadiony z bieżniami tartanowymi, tylko nie Iława. A wie pan dlaczego - bo w Iławie nie pojawił się jeszcze lekkoatleta medalista z M Polski. I jedno : kto z wuefistów będzie szukał zdoniaków i wysyłał do sekcji, jeśli widzą, ze w sekcji la nikogo na medal nie wychowano przez tyle lat. zatem proszę nas rodziców nie krytykować i nauczycieli ze szkół.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Luna 4 miesiąc temuocena: 100% 

  Nie wciskaj tutaj propagandy, która ma na celu zmniejszenie stadionu miejskiego na rzecz jakiejś niewymiarowej bieżni wokół boiska. Efekt będzie taki, że nie będzie ani piłki, ani lekkiej, bo żaden związek sportowy nie da licencji na niewymiarowy obiekt.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Doluna 3 miesiąc temuocena: 86% 

  Panie Feliks, albo Panie Romanie, czy kimkolwiek jesteś, weź Pan w końcu odpuść i przynajmniej nie przeszkadzaj. Takiś mądry to weź swoją tekę i trenuj młodych. Widać, że Pan mało wie, bo sekcja dorobiła się już medalistów MP. Dziwna sprawa, pisze Pan że ludzi nie interesuje, to co tam robią ci wszyscy kibice? To są fakty. Fakty też są takie, że nauczyciele są od promocji wydarzeń sporotwych dla dzieci i młodzieży w Iławie, skoro mają wychowywać w duchu aktywności fizycznej. Nikt nie każe szukać, bo każdy wuefista gołym okiem widzi potencjał do sportu, wystarczyć tylko go odpowiednio pokierować zamiast ograniczać lub zniechęcać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iza 2 miesiąc temuocena: 69% 

  przepraszam, czy pani dobrze się czuje? Tak tylko pytam.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 1 miesiąc temuocena: 97% 

  Brawa dla organizatorów, szacunek dla pani Anety. Ogromna czerwona kartka dla szkół, że nie było żadnych informacji o tym wydarzeniu. Jeśli chodzi o trywialne sprawy to librus aż pęka w szwach od wiadomości, tymczasem o takim wydarzeniu nie można było napisać chociaż dwóch zdań? Frekwencja z "jedynki" - tragedia - 6 osób. Wstyd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.777 sekundy