wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 kwietnia 2023, 15:49 komentarzy 9

W Iławie kibice oglądali dzisiaj spotkanie jednych z czołowych drużyn IV ligi. Zajmujący 4. lokatę Jeziorak podejmował trzecią Mrągowię Mrągowo.

Jeziorak Iława - Mrągowia Mrągowo 2:1 (0-1)
0:1 - Łukasz Kuśnierz (27', z rzutu karnego)
1:1 - Radosław Galas (47')
2:1 - Hubert Szramka (77')

Na początku pierwszej odsłony spotkania Jeziorak przeważał i był blisko zdobycia gola. Ładne strzały Galasa i Sedlewskiego minimalnie minęły jednak bramkę gości. W 27. minucie na prowadzenie wyszli goście. Po faulu w polu karnym arbiter podyktował rzut karny dla Mrągowii i "jedenastkę" zamienił na gola Łukasz Kuśnierz. Goście po strzelonej bramce zaczęli grać śmielej i co chwilę niepokoili naszego golkipera. Po okresie przewagi Jezioraka mecz się wyrównał; do przerwy Mrągowia prowadziła 1:0.

W drugiej odsłonie podrażniony Jeziorak ruszył na boisko z animuszem i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 47. minucie zamieszanie w polu karnym gości wykorzystał Radosław Galas, wyrównując na 1:1. Później, chociaż Jeziorak próbował w tym meczu walczyć o komplet punktów, to biało-niebieskim długo nie udawało się pokonać bramkarza gości. Ta sztuka udało się dopiero w 77. minucie Hubertowi Szramce, który popisał się ładnym strzałem z woleja, wyprowadzając Jezioraka na prowadzenie i jednocześnie ustalając wynik spotkania na 2:1 dla naszych.

Jeziorak Iława: Włodarczyk, Kłosowski, Bartkowski, Kuciński, Galas, Sedlewski, Banaszek, Górski, Sagan, Szramka, Imamoto. Rezerwa: Urban, Kressin, Kruczkowski, Kwiatkowski, Leszczenko, Zieliński.

W następnej kolejce, 6 maja, Jeziorak Iława zagra na wyjeździe z DKS-em Dobre Miasto.

Jeziorak Iława podejmował Mrągowię Mrągowo.