REKLAMAZielona aleja
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 maja 2023, 20:19 komentarzy 3

(Zdjęcia: GOK Laseczno.)

Zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie pod kierunkiem dyrektor tej placówki Grażyny Piękos, zajął pierwsze miejsce w kategorii "Dziecięcy lub młodzieżowy zespół ludowy" na regionalnym finale konkursu "Jawor - u źródeł kultury".

Finałowy koncert z udziałem ponad 200 artystów odbył się 1 maja na scenie plenerowej przy Lidzbarskim Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim. 


Konkurs "Jawor – u źródeł kultury" przeprowadzają w poszczególnych regionach miejscowe rozgłośnie Polskiego Radia. Na Warmii i Mazurach było to Radio Olsztyn. A celem przedsięwzięcia jest promowanie rodzimej kultury ludowej.


Na świątecznym przeglądzie zespół folklorystyczny Dzieci Ziemi Iławskiej zajął pierwsze miejsce w kategorii "Dziecięcy lub młodzieżowy zespół ludowy". 

- Aby wziąć udział w konkursie, zespół musiał najpierw zarejestrować i następnie wysłać nagranie swojego występu - podaje Urząd Gminy w Iławie. - Zespół od początku prowadzi Dyrektor GOK w Lasecznie Grażyna Piękos. Akompaniatorem jest Jerzy Piotrowski. Warto zaznaczyć, że zespół ma w swoim repertuarze piosenkę "Lasecznianka" (muzyka i tekst: G. Piękos), która to promuje gminę Iława.

Laureaci z poszczególnych województw, w tym Dzieci Ziemi Iławskiej, wystąpią na II Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Ludowej "Jawor – u źródeł kultury", który odbędzie się w Kielcach i Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni w dniach 17-18 czerwca.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: YouTube/Radio Olsztyn.
Zdjęcia: Lidzbarski Dom Kultury.

Regionalny finał konkursu "Jawor - u źródeł kultury".

Ilość zdjęć 17

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Iwona 3 10 miesięcy temuocena: 80% 

  Coś wspaniałego, gratulacje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M. 2 10 miesięcy temuocena: 86% 

  Gratulacje dla Pani Grażyny i wspaniałych małych artystów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zdanie 1 10 miesięcy temuocena: 89% 

  Wielkie gratulacje. Pani Grażyna wraz z pracownikami GOK Laseczno robi wielką pracę, za którą należy się nagroda szefa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.0951 sekundy