wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 maja 2023, 19:04 komentarzy 2

(Fot. GKS Wikielec.)

W świąteczną środę "Gieksa" nadrabiała ligowe zaległości. Podopieczni trenera Damiana Jarzembowskiego rozegrali wyjazdowe spotkanie z marca z Huraganem Morąg.

Przeciwnik jest pogrążony w kryzysie. Przed dzisiejszym spotkaniem Huragan zajmował przedostatnie miejsce w tabeli, a gospodarzom przyszło mierzyć się z liderem. I faktycznie, zespół z gminy Iława wyraźnie był górą w tym meczu.

16. kolejka forBET IV ligi
(mecz zaległy z marca, wówczas odwołany z powodu złego stanu boiska)
2:5 - Oskar Kordykiewicz (81')

Do przerwy "Gieksa" prowadziła już 3:0. Najpierw w pierwszych minutach spotkania Rafał Kujawa trafił z wolnego, a po około 20 kolejnych minutach gry na listę strzelców wpisał się Oskar Kordykiewicz (asystował Patryk Rosoliński). Wynik pierwszej połowy ustalił na 3:0 Kentaro Arai, zdobywając bramkę z rzutu karnego (faulowany był Patryk Rosoliński).

Pierwsza część drugiej odsłony też należała do gości - po bramce Alana Klimka z 63. minuty "Gieksa" prowadziła już 4:0. Ale wtedy do głosu doszli gospodarze, zdobywając w zaledwie kilka minut dwie bramki. Autorem pierwszego gola dla Huraganu był Igor Koć, a kolejnego Piotr Zaleski. Za to końcówka ponownie należała do ekipy z gminy Iława. Wynik spotkania ustalił na 5:2 Oskar Kordykiewicz.

To było kolejne bardzo udane spotkanie "Gieksy", która znów zapisuje na swoje konto komplet punktów, udowadniając, że fotel lidera obejmuje nie przez przypadek.

GKS Wikielec (wyjściowa jedenastka): Rutkowski, Kacperek, Klimek, Kordykiewicz, Rosoliński, Otręba, Jackowski, Jankowski, Kotarba, Kentaro, Kujawa.

A w następnej kolejce ligowych zmagań, już 6 maja, GKS zagra na wyjeździe z Polonią Iłowo.