REKLAMAprofi
REKLAMAPatrz

(Fot. UM w Iławie.)

Trwa budowa drugiego żłobka w Iławie przy ul. 1 Maja - inwestycji, którą realizuje Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. i na którą Urząd Miasta w Iławie pozyskał kolejne dofinansowanie, tym razem z programu Maluch+.

- Niezmiernie cieszę się, że udało się uzyskać dofinansowanie i niebawem będziemy mogli zaoferować rodzicom piękną, nowoczesną, a co najważniejsze - bezpieczną placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Wniosek opracowany przez pracowników wydziału inwestycyjnego został profesjonalnie przygotowany i dzięki temu otrzymał pozytywną ocenę, za co bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym. Łącznie do kasy miejskiej trafi 5,6 mln złotych na ten cel - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

f

- Przyznane środki podzielone będą następująco: 3,2 mln złotych to kwota na utworzenie 80 miejsc dla dzieci. Z kolei ok. 2 miliony złotych to część przeznaczona na budowę żłobka, a 1,2 miliona na jego wyposażenie. Natomiast środki przyznane na funkcjonowanie obiektu w kwocie 2,4 mln będą do wykorzystania przez 36 miesięcy. To koszty wynagrodzenia personelu żłobka, dostaw mediów, opłat administracyjnych, opłat związanych z utrzymaniem czystości - mówi Magdalena Szczęśniak z Wydziału Planowania, Inwestycji i Monitoringu UM w Iławie.

W ramach inwestycji na działce po dawnej siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej powstaje wolnostojący budynek jednokondygnacyjny, o powierzchni użytkowej ok. 895m2. Ta przestrzeń pomieści 4 sale zabaw dla 80 dzieci wraz z zapleczem sanitarnym i szatniami, pokoje dyrektora obiektu i pielęgniarki, kuchnię z zapleczem oraz pomieszczenia socjalne i konserwatora. Powstaną również miejsca parkingowe i plac zabaw wraz z terenem zielonym.

- Nowy żłobek to jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Jako tata trójki dzieci wiem, jak ważne dla rodziców jest zapewnienie bezpiecznego miejsca dla swoich maluchów. Zapotrzebowanie na opiekę dla najmłodszych w naszym mieście jest bardzo duże, dlatego ta inwestycja jest tak potrzebna. W naszym żłobku do czterech oddziałów przyjmiemy aż 80 dzieci w  wieku 1-3 lat, co w połączeniu z już funkcjonującą placówką przy ul. Obrońców Westerplatte daje nam 160 miejsc w całym mieście – dodaje burmistrz.

Obecnie prace budowlane wykonywane są zgodnie z harmonogramem robót. Wymurowane zostały ściany konstrukcyjne budynku, wykonano montaż płyt prefabrykowanych stropu Filigran wraz ze zbrojeniem i warstwą nadbetonu, zabetonowano podkłady pod posadzki wraz ze zbrojeniem pod ścianki działowe. Trwa murowanie ścianek działowych w części budynku.


Gmina Miejska Iława pozyskała dofinansowanie z Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "MALUCH+" 2022-2029. Program ten finansowany jest z Krajowego  Planu Odbudowy, FERS (Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027) oraz z budżetu państwa. Dokładna kwota przyznanego dofinansowania wynosi 5.663.720 zł.


Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea
Artykuł załadowany: 0.2553 sekundy