REKLAMApluszak
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 maja 2023, 11:20 komentarzy 1

(Fot. Archiwum prywatne.)

Siedem metrów średnicy - takie imponujące wymiary ma "Mandala Pokoju" - wspólne dzieło około tysiąca osób, uczestników warsztatów pod okiem pomysłodawczyni projektu, malarki z Iławy Agaty Topolewskiej. Praca właśnie ozdobiła pewien znany i uczęszczany obiekt w mieście.

Ogromnych rozmiarów pracę podwieszono właśnie pod dachem Galerii Jeziorak w Iławie. Jest tam oświetlona m.in. naturalnym światłem, bo u szczytu galerii znajduje się - rzadko chyba dostrzegane - okno (zobacz wśród załączonych zdjęć).

- We wtorek pracowaliśmy nad instalacją mandali niemal do północy - mówi Agata Topolewska. - Pracę, w realizacji której uczestniczyło wraz ze mną około tysiąca osób, można już oglądać w ogólnodostępnej przestrzeni iławskiej galerii. Pracujemy jeszcze nad tym, aby ją jak najlepiej wyeksponować, prawdopodobnie zostanie zamontowana jeszcze jedna stalowa linka - dodaje. - Oglądamy całą mandalę i jej poszczególne elementy, ale ciekawe jest też, jak podwieszona nabiera życia i zostaje wprawiona w ruch. Już słyszałam komentarze, że wygląda niczym ogromna ośmiornica! - opowiada o pierwszych wrażeniach malarka.

"Mandalę Pokoju", która została podwieszona pod dachem galerii, po raz pierwszy można było zobaczyć w pełnej krasie w kwietniu ubiegłego roku - na wernisażu wieńczącym bardzo intensywny warsztatowy miesiąc.

- Od tego czasu "dołożyliśmy" do naszej "Mandali Pokoju" kolejne prace - zrealizowane m.in. na zajęciach prowadzonych przeze mnie w Galerii Jeziorak, ale też podczas wyjazdowych warsztatów z seniorami w Lublinie. Właśnie takie jest założenie tego projektu: mandala ma się stale rozrastać. A żeby dodawać do niej kolejne prace, w pewnym momencie trzeba ją będzie zdemontować - mówi Agata Topolewska.

Miejsce pod dachem iławskiej galerii nie jest więc stałym domem mandali, a raczej galeryjną przestrzenią jej tymczasowej ekspozycji. Zobaczcie wielką "Mandalę Pokoju" na załączonych zdjęciach i nagraniach, a najlepiej także na własne oczy podczas wizyty w galerii.


A na "Mandali Pokoju" nie koniec artystycznych działań w Galerii Jeziorak. 27 maja, pod hasłem "Obietnica lata", odbędzie się tutaj wernisaż wystawy Agaty Topolewskiej, połączony z koncertem (szczegóły na plakacie). W maju planowany jest również cykl warsztatów artystycznych: wylewane obrazy - 13 i 15 maja, łapacze snów (makrama) - 22 maja, wylewane obrazy dla młodzieży - 27 maja, malarstwo akwarelowe - 29 maja. Szczegóły u artystki.


Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Wtorek, 9 maja. Montaż ogromnej mandali pod dachem Galerii Jeziorak w Iławie.

Ilość zdjęć 6

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Jeremy 1 ponad rok temu

    Dobrze, że redaktor zaznaczył, że w galerii znajduje się okno i zrobił specjalnie na tę okoliczność zdjęcie. To faktycznie bardzo ważna informacja, znaczeniem porównywalna z zaistnieniem nieszablonowej ekspozycji

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7758 sekundy