REKLAMAKurza góra
REKLAMAmedia ekspert

(Fot. materiały organizatora.)

Jeśli interesują Cię dawne tradycje, chcesz zobaczyć, jak wyglądały zwyczaje przodków i poznać wiosenne obrzędy słowiańskie (a także innych ludów kultur indoeuropejskich), to dołącz do nas w sobotę, 13 maja w Skansenie Pomezania pod Iławą, zaprasza Stowarzyszenie W Kręgu, organizator Święta Pełni Wiosny 2023.

Maik będzie okazją do spotkania z historią w tradycyjnej, żywej formie obcowania z duchowością indoeuropejską. Poznając swoje korzenie, poznajemy samych siebie - przybliżają szczegóły organizatorzy.

Sobotni Maik rozpocznie się od wprowadzenia i swobodnego czasu na odpoczynek i obcowanie z naturą z pięknym otoczeniu Skansenu. 

- Będzie można poznać obiekt, zobaczyć prowadzone na miejscu lokalne muzeum i nawiązać nowe, inspirujące kontakty - zapowiada w imieniu Stowarzyszenia W Kręgu Emrys Kosek.

Następnie przyjdzie czas na warsztaty i działania. Będą one nawiązywać do kontaktu z ziemią, naturą.

- Punktem kulminacyjnym spotkania będzie część obrzędowa, a więc spotkanie z tradycją i obyczajami. Część obrzędowa nie jest obowiązkowa, można pozostać w roli obserwatora lub w ogóle nie brać w niej udziału - podają organizatorzy. - Nie zabraknie ogniska i zwyczajowego "gajenia-majenia", o którym opowiemy w trakcie wydarzenia.

Tradycyjnie po obrzędach odbędzie się wspólna, wesoła biesiada. Zabierzcie ze sobą jedzenie i napoje, mile widziany będzie drobny naddatek na wspólny stół. Organizator zapewnia podstawowe produkty biesiadne (chleb, kawa, herbata, woda, kuchnia).

Maik 2023 - szczegóły organizacyjne

  • Na wydarzenie obowiązują zgłoszenia uczestnictwa, co pozwoli organizatorowi mieć kontakt z uczestnikami i przygotować odpowiednią ilość miejsc. Zgłosić można się poprzez e-mail: kontakt@wkregu.pl.
  • Składka organizacyjna wynosi 20 zł od osoby. W całości zostanie ona przeznaczona na organizację spotkania i zakup podstawowych elementów biesiadnych, jak ekologiczne talerzyki, kubeczki, sztućce, itp., a pozostałe środki zostaną przekazane na wsparcie muzeum funkcjonującego na terenie Skansenu Pomezania.

f

Materiały organizatora/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmedia expert
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3038 sekundy