REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 maja 2023, 21:03 komentarzy 6

(Fot. Info Iława.)

Coraz liczniejsze grono sympatyków gromadzi wokół siebie IGA - Iławska Grupa Aktorska. Dowodzi tego duża frekwencja na ich dzisiejszej premierze - kolejnej w ich teatralnym dorobku. Bilety na "Willsonów" się wyprzedały - publiczność wypełniła salę kinoteatru praktycznie do ostatniego miejsca.

Przewrotny i dowcipny - taki jest styl Iławskiej Grupy Aktorskiej, która zawsze stara się zaskoczyć swoją widownię, a pomiędzy kolejnymi żartobliwymi dialogami przemycić ważną myśl. 


Z rodziną wychodzi się dobrze... nie tylko na zdjęciu! - to przesłanie sztuki "Willsonowie", która właśnie dzisiaj - w poniedziałek, 15 maja - miała swoją premierę na deskach iławskiego kinoteatru "Pasja". 


W osadzonym we wdzięcznych latach 20-tych spektaklu nic co prawda nie zapowiada happy endu - mamy tu całą galerię spokrewnionych ze sobą postaci, które przy okazji walki o majątek wyrównują rodzinne "rachunki krzywd"...  ale! Długo skrywana tajemnica, która wychodzi na jaw podczas wizyty trzech córek w rodzinnym domu, w końcu skłania wszystkich do przewartościowania swojego sposobu myślenia o bliskich. To część poważna, ale iławscy aktorzy tradycyjnie nie zapomnieli o tym, że na ich przedstawieniach publiczność ma się przede wszystkim dobrze bawić. O to zadbali, pisząc zabawne dialogi, nie stroniąc od pikantnych damsko-męskich nawiązań i rysując charakterne postaci. 

Ewa Śmigielska to tym razem niestroniąca od trunków poczwórna wdowa, której nikt jeszcze nie udowodnił, że maczała palce w śmierci kolejnych mężów, Danuta Rytel jest diwą, która ma wszystko - poza talentem do śpiewu, a Magdalena Kowalkowska z trzech córek skończyła najgorzej jako dama do towarzystwa. I tylko nestor rodu Willsonów w osobie debiutującego Wiesława Zawadzkiego zachowuje w tym gronie - jak na ojca przystało - godność i powagę, knując jednak intrygę, która ma w końcu pogodzić zwaśnionych bliskich. A Marcin Zając, świętujący w tym roku jubileusz 20-lecia pracy na scenie? To właśnie postać (lokaja), wokół którego utkana jest cała niespodzianka. Kto chce dać się zaskoczyć, ten "Willsonów" obejrzy jeszcze na pewno w Suszu. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

"Willsonowie", czyli nowa premiera Iławskiej Grupy Aktorskiej, w obiektywie.

Ilość zdjęć 48

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Olo 6 ponad rok temuocena: 88% 

  Pani Ewo, buziaczki! Świetna babka jest z Pani!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenon69 5 ponad rok temuocena: 55% 

  W końcu jakaś atrakcja dla emerytów!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lalala 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Zenek, okulary Ci zaparowały?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenon69 3 ponad rok temuocena: 40% 

  Co ty piszesz do mnie, gówniarzu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 2 ponad rok temuocena: 63% 

  Kolejny siedzący na kanapie i czerpiący radość ze swoich komentarzy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Władek 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Więcej takich wydarzeń! Stop wydawania kasy na masówkę, przeznaczmy ją na aktywność kulturalną naszych mieszkańców!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.6187 sekundy