REKLAMAincome2
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 maja 2023, 12:32 komentarzy 5

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

"Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany" - z takiego właśnie artykułu mandatem została ukarana 57-latka, która... nie dopilnowała swoich byków.

W efekcie zwierzęta biegały przy torowisku czynnej linii kolejowej, stwarzając realne zagrożenie.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o 6 bykach przebywających bez nadzoru w okolicach torów na terenie gminy Susz. 

- Zgłaszający dodał, że zwierzęta stwarzają zagrożenie dla jadących pociągów, które muszą gwałtownie hamować - podaje st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili treść zgłoszenia i jego zasadność. W trakcie czynności ustalili tożsamość właścicielki byków. W rozmowie z mundurowymi kobieta oświadczyła, że nie wiedziała, iż zwierzęta zerwały się z uwięzi. Mieszkanka gminy Susz zobowiązała się natychmiast zabrać byki, a za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt została ukarana mandatem.

Na podstawie informacji KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Szynka nie boczek! 5 16 dni temuocena: 60% 

  Czy krowy mnie słyszą??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obrońca zwierząt 4 16 dni temuocena: 100% 

  Dokładnie tak karać nieodpowiedzialnych ludzi , a oni jeszcze straszą sądami !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lupus 3 16 dni temuocena: 56% 

  Co by było, gdy: Jadę samochodem przez wies wedle przepisów i wpada mi nagle pies, ktorego śmiertelnie potrącę. Przyznaję się. Właściciel psa każe mi zapłacic za psa np 5-10 tyś. I mam płacić? Za co, za niewinność bo pies we wsi winien być na uwięzi. Zakarży mie babsko do sądu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jh 2 16 dni temuocena: 100% 

  ani na drodze, ani na uwięzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 1 16 dni temuocena: 83% 

  I mamy kolejny przykład zaniedbania był pies przejechany teraz byki a jeszcze wcześniej krowy pod Lubawą a pani od pieska jeszcze wyznaczyła nagrodę za ujawnienie sprawcy szkody wyrządzone okaże się że sama będzie musiała karę zapłacić za zaniedbanie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4126 sekundy