REKLAMAfredom
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 maja 2023, 12:32 komentarzy 5

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

"Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany" - z takiego właśnie artykułu mandatem została ukarana 57-latka, która... nie dopilnowała swoich byków.

W efekcie zwierzęta biegały przy torowisku czynnej linii kolejowej, stwarzając realne zagrożenie.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o 6 bykach przebywających bez nadzoru w okolicach torów na terenie gminy Susz. 

- Zgłaszający dodał, że zwierzęta stwarzają zagrożenie dla jadących pociągów, które muszą gwałtownie hamować - podaje st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili treść zgłoszenia i jego zasadność. W trakcie czynności ustalili tożsamość właścicielki byków. W rozmowie z mundurowymi kobieta oświadczyła, że nie wiedziała, iż zwierzęta zerwały się z uwięzi. Mieszkanka gminy Susz zobowiązała się natychmiast zabrać byki, a za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt została ukarana mandatem.

Na podstawie informacji KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Szynka nie boczek! 5 ponad rok temuocena: 60% 

  Czy krowy mnie słyszą??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obrońca zwierząt 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Dokładnie tak karać nieodpowiedzialnych ludzi , a oni jeszcze straszą sądami !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lupus 3 ponad rok temuocena: 56% 

  Co by było, gdy: Jadę samochodem przez wies wedle przepisów i wpada mi nagle pies, ktorego śmiertelnie potrącę. Przyznaję się. Właściciel psa każe mi zapłacic za psa np 5-10 tyś. I mam płacić? Za co, za niewinność bo pies we wsi winien być na uwięzi. Zakarży mie babsko do sądu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jh 2 ponad rok temuocena: 100% 

  ani na drodze, ani na uwięzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 1 ponad rok temuocena: 83% 

  I mamy kolejny przykład zaniedbania był pies przejechany teraz byki a jeszcze wcześniej krowy pod Lubawą a pani od pieska jeszcze wyznaczyła nagrodę za ujawnienie sprawcy szkody wyrządzone okaże się że sama będzie musiała karę zapłacić za zaniedbanie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3945 sekundy