REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja

(Fot. Info Iława.)

Dokonał jednego z najważniejszych odkryć w historii ludzkości, ale zapoczątkował również rewolucję naukową, która zmieniła postrzeganie świata. Rok 2023 jest "Rokiem Mikołaja Kopernika", co powiązano z 550. rocznicą urodzin i 480. rocznicą śmierci wielkiego astronoma. Urodziny wybitnego patrona świętowano dziś w iławskim "Koperniku", czyli w Szkole Podstawowej nr 1 w Iławie.

Obchody otworzył wspólnie odśpiewany hymn narodowy, następnie złożono kwiaty pod znajdującym się pod szkołą pomnikiem Mikołaja Kopernika, po czym gości powitała gospodyni "Jedynki", dyrektor Beata Niksa-Żubertowska. W towarzystwie wielu zaproszonych gości, w tym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i Burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego głos zabierali nauczyciele, podsumowując koordynowane przez siebie inicjatywy upamiętniające Mikołaja Kopernika - w roku, w którym wypada 550. rocznica jego urodzin i w szkole, której patronuje. Podsumowano wszystkie działania, aktywności i konkursy oraz wyróżniono uczniów, którzy w sposób szczególny się w nie zaangażowali. Później na okolicznościowej akademii w auli szkoły goście oglądali występy artystyczne przygotowane przez uczniów "Kopernika". Poniżej zobaczcie zdjęcia i wideo ze zorganizowanych w Iławie 550. urodzin autora teorii heliocentrycznej.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

550. urodziny Kopernika świętowali w iławskim "Koperniku".

Ilość zdjęć 34

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.0631 sekundy