REKLAMApluszak
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 maja 2023, 11:32 komentarzy 1

(Fot. materiały inwestora.)

Gmina wiejska Iława po raz kolejny skorzysta ze środków samorządu województwa. Za pozyskane środki zostaną zrealizowane trzy projekty.

W ramach konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2023 roku” zostanie zrealizowane zadanie pn. „Aleją Starych Dębów w Szymbarku – do integracji i edukacji”. Inwestycja powstanie przy oczku wodnym w centrum miejscowości. Zakres przedsięwzięcia obejmie zakup i montaż 10 ławek z oparciem, 2 stojaków rowerowych, tablicy edukacyjnej oraz 7 koszy na śmieci. Zasadzonych zostanie również 50 drzew i krzewów charakterystycznych dla polskich terenów wiejskich.

Wartość całego zadania wyniesie 50 tys. zł, z czego połowa będzie pochodzić ze środków samorządu województwa. Zadanie zostanie zrealizowane do końca bieżącego roku.


Natomiast w Kamionce, nad jeziorem Szymbarskim, zostanie zbudowany zielony plac zabaw. Inwestycja będzie możliwa dzięki środkom z konkursu „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur w 2023 r.”

W ramach tego zadania zostanie zakupione i zainstalowane urządzenie zabawowo-zręcznościowe, zostaną przeprowadzone roboty ziemne oraz powstanie zielony szpaler kolorowych krzewów ozdobnych o długości 35 m. Jest to kontynuacja poprzedniego projektu, w ramach którego został zagospodarowany i posprzątany teren oraz powstała plaża.

Całkowita wartość zadania wyniesie w tym przypadku nieco ponad 60 tys. zł, a wartość dotacji to 30 tys. zł. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca bieżącego roku.


Kolejne zadanie, pn. „Smaki mojego dzieciństwa - stworzenie mobilnej kuchni smaków regionalnych” zostanie zrealizowane w Nowej Wsi w ramach konkursu „Granty Marszałka dla Kół Gospodyń Wiejskich” w 2023 roku. W jego zakresie dla Koła Gospodyń Wiejskich zostanie zakupiony grill gazowo-węglowy z funkcją wędzarni, duży termos gastronomiczny oraz 4 bemary do ekspozycji potraw.

Wartość całego zadania wyniesie 10 tys. zł, z czego 8 tys. zł będzie pochodzić ze środków samorządu województwa. To zadanie również zostanie zrealizowane do końca bieżącego roku.

UG w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~LOLEK 1 10 miesięcy temu

    Kiedy wreszcie Aleja Drzew, tzn. Dębow" będzie wyczyściona ponieważ jest zarośnieta krzakami Myślę że można ją doprowadzić do porządku, by móc nią jechać rowerem czy spacerować. Aleja prowadzi prawie do "Zamku" A co z ZAmkiem w Ząbrowie. NIe ma to jak picowanie co to z niego miało być, sprzedanego za pół ceny

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.523 sekundy