REKLAMAprofi
REKLAMAkarczma 2

(Fot. Archiwum własne.)

Anię Wyszkoni pamiętamy m.in. z występu na scenie Dni Iławy 2019. Teraz, w 2023 roku, jedna z topowych wokalistek polskiej sceny muzycznej powróci nad Jeziorak, aby pojawić się na scenie amfiteatru w Siemianach, podczas flagowego Festiwalu "Nad Jeziorakiem" gminy wiejskiej Iława.

Już wcześniej podaliśmy na infoilawa.pl, że organizator siemiańskiego festiwalu prowadzi rozmowy w sprawie występu na tegorocznej edycji festiwalu "Nad Jeziorakiem" Ani Wyszkoni. Wówczas jeszcze dopinano formalności; dzisiaj organizator potwierdził, że podpisano umowę i tym samym koncert można już oficjalnie zapowiedzieć. Odbędzie on w sobotę, 22 lipca. Tak szczegóły przybliża organizator, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie:

Anna Wyszkoni weszła w 2023 rok z nowymi piosenkami i nowym albumem pt. „Z cegieł i łez”, który jest już jej szóstym solowym wydawnictwem. W ciągu 26 lat działalności artystycznej wydała ich w sumie dwanaście. Wylansowała wiele przebojów, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki, a kilka z nich można już dziś uznać za kultowe.

Jak zwykle podczas koncertu nie zabraknie tych najważniejszych i najbardziej znanych piosenek, jak: "Czy ten pan i pani", "Biegnij przed siebie", "Wiem, że jesteś tam", „Agnieszka”, "Nie chcę cię obchodzić" (przebój lata 2018 Radia RMF FM i Telewizji Polsat), "Oczy szeroko zamknięte", "Z ciszą pośród czterech ścian", "Zapytaj mnie o to kochany", "W całość ułożysz mnie", ale i najnowszych: „Skrable”, „Było minęło”, czy innych nowości, którymi zaskakuje swoich słuchaczy na kolejnej solowej płycie. 

Każdy koncert Ani Wyszkoni to niezwykle emocjonalny i elegancki spektakl na najwyższym poziomie muzycznym i wizualnym. Przy akompaniamencie pianina, trąbki i gitar akustycznych Ania zabiera widzów w dwugodzinną muzyczną podróż pełną emocji i wzruszeń.

W 2021 roku, przy okazji jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej Ani Wyszkoni, ukazał się jej dwupłytowy album "the best of" pt. "Nieznośna lekkość hitu". Wokalistka ma w swoim dorobku imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz ponad pół miliona sprzedanych płyt. Jej solowe albumy "Pan i pani" (2009) i "Życie jest w porządku" (2012) osiągnęły status podwójnie platynowych, a kolejny, "Jestem tu nowa" (2017) pokrył się „złotem”.

W listopadzie 2022 roku ukazuje się jej nowa, autorska płyta pt. „Z cegieł i łez”.

Anna ma również na swoim koncie niepowtarzalne duety, m.in. z Michałem Bajorem, Markiem Jackowskim, Piotrem Cugowskim czy przedstawicielem młodej sceny alternatywnej, Tymkiem.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.368 sekundy