REKLAMAZDZ
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 maja 2023, 10:07 komentarzy 1

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS rozsyłanymi przez oszustów. Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.

- Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Nie należy klikać w podejrzane linki zarówno mailowe, jak i w wiadomościach SMS, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia – mówi Anna Grabowska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

g

Wiadomości SMS o nieodebranym świadczeniu ZUS, z prośbą o jak najszybsze jego odebranie i o konieczności przejścia do linku, nie są wysyłane przez ZUS!

- Nie wysyłamy do nikogo wiadomości z linkami, w które należy wejść, nie prosimy też o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji – wyjaśnia rzeczniczka.

- Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierających linki – dodaje Anna Grabowska.

AG/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Beata 1 9 miesięcy temu

    Przekażcie to swoim rodzicom i dziadkom. Ogłoście to w tv i radio

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5734 sekundy