REKLAMAPluszak
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 maja 2023, 11:50 komentarzy 3

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Powinien - ale niestety wiemy, że nie zawsze tak jest...

W poniedziałek (22.05.2023 r.), kilka minut po godzinie 6:00, policjanci zostali poinformowani o mężczyźnie, który leży w rowie, a obok niego znajduje się rower. 

- Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 43-latek kierujący jednośladem, jadąc jedną z dróg w gminie Lubawa, stracił panowanie nad rowerem i zjechał do przydrożnego rowu, po czym wywrócił się - podaje st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

W tracie dalszych czynności policjanci ustalili, co było przyczyną utraty równowagi przez mężczyznę. Badanie alkomatem wskazało w jego organizmie prawie 0,5 promila alkoholu. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1 000 zł. Do tego 43-latek nie uniknął obrażeń i został zabrany do szpitala.


Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy oraz rowerzyści, w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo innymi uczestnikami ruchu drogowego, często są przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Nestor 3 12 miesięcy temuocena: 0% 

  Fatko i wartko 12 ver lubawska

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łom 2 12 miesięcy temuocena: 50% 

  Myślę że ulat jechał, przytarł dziadka trochę i bęc do rowu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~milicjant 1 12 miesięcy temuocena: 33% 

  Nie wierzę żeby 0,5 promila miało wpływ na to że wpadł do rowu prędzej prędkość, pewnie jechał ponad 120 na godzinę ABS nie zadziałał i stracił panowanie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.427 sekundy